Nazzdar

Komu patří autorská práva, pokud obkreslím obrázek z Googlu, oskenuji ho a pak ho ve Photoshopu upravím?

Pokud bych vzal obrázek z Googlu a nakreslil (obkreslil) ho, pak bych ho oskenoval, hodil do Photoshopu a upravil například na logo. Komu budou patřit autorská práva, mn,ě nebo člověku, kterému ten obrázek patřil před tím?
Děkují za každou odpověď.
Přejí všem krásný den.

Odpovědi
yuko

Neobkreslujte, nekopirujte, poridte si vlastni fotky a vydelavejte na nich. Mel byste radost, kdyby Vasi fotku nekdo pouzil jako logo pro svou potrebu, i kdyby byla upravena? Ano, ale s Vasim svolenim…
Asi tak…

Zdroj: https://365ti­pu.wordpress.com/2015/04­/03/tip093-mohu-z-internetu-z-google-vzit-fotku-a-pouzit-ji/

Nazzdar

Já ten obrázek nechci okopírovat do puntíku. Jen chci vědět když obrázek nakreslím podle předlohy z googlu, taj jestli ho můžu použít jako logo? Obrázek by určitě nevypadal stejně jako předloh.

yuko

Tak ho nakresli uplne jinak 🙂