Rino5000

Autorská práva

Dobrý den
Představte si, že na jedné webové stránce text v angličtině. Já chci tento text přeložit a dát ho na jinou stránku. JE tohle porušení autorských práv?

Nejlepší odpověď
nnn1

Já si myslím, že když k tomu textu (třeba malým písmem) napíšete, že ze stránek -odkaz-, tak že by to mohlo být v pořádku.

Další odpovědi
Fidel

Pokud to učiníte bez souhlasu autora, je i tento překlad porušením autorského práva.

Raději autorovi či provozovateli cizího webu napište mejl a poproste, zda to můžete přeložit a dát na svůj server. Zpravidla vyhoví a zadarmo.

Pokud to neuděláte, pravděpodobnost, že na vás příjdou je relativně malá…

anonym

Porušení práv by mohlo být i to,že si okopíruji nějaký kuchařský recept?!

Michal Kole

No bez souhlasu autora bych to neriskoval.

Hykam

V podstatě stačí, když v článku prohodíte 2 slova a už to není ten a samý článek.
Takže pokud ho budete ještě navíc překládat, tak to porušení autorského práva není, ale byla by slušnost napsat alespoň na konec článku zdroj, odkud jste čerpal případně odkaz na původní článek.