Autobus měl zpoždění a přišla kontrola na neschopenku

Pomooc, mam strašný problém. Jsem po operaci na neschopence a mám vycházky od 12.-16. hodin. Jela jsem ke kamarádce na návštěvu (asi 30minut jízdy autobusem) zpět měl jet autobus v 15.00. Jenže se během cesty zastavil a nejel. Museli jsme čekat na jiný a domů jsem přijela v až 16.30 . Jenže v 16.15 u mě byla kontrola a nechala my lístek ve schránce. Já z toho nespala. Autobus patří soukromé firmě (Štáhlich). Vycházky jsem vždy dodržovala. A teď my hrozí pokuta. Co mám dělat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dohodnout se s firmou provozující autobus, aby vystavila zpožděnku, doložit jízdenkou a zkusit se dohodnout. Nic jiného nezbývá

Další odpovědi:

Drapova odpověď je správná, jen bych změnila pořadí. Zavolala bych kontrolní pracovnici, která u Vás byla, a situaci jí vysvětlila s tím, že si doklad o poruše a zpoždění autobusu vyžádám a doložím ho. Možná v tom případě bude stačit toto vysvětlení a další vyřizování si ušetříte.

Zlatý

Zkusil bych se podívat na přepravní podmínky dopravce jestli tam není nějaká klauzule o náhradu škody. Tu by pak šlo vymáhat.

Možná to není příliš zákonné, ale šlo by to zveřejnit v místním tisku, že kvůli dopravci jste přišla o nemocenskou a udělat mu tak ostudu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.