Radovan M

Auta na vodík

Dobrý den, dá se říct že auta na vodík jsou vlastně elektromobily ?

Nejlepší odpověď
mojitek

To asi ne. Elektromobily jsou pohaneny baterií. Anebo se muze jednat o hybrid,tedy pohanene castecne vodikem a castecne baterií
Mosoj – pak se jedna ale o hybrid a ne o cisty elektromobil. Klasicky elektromobil je pohanen pouze baterií ktera se dobiji klasickym zpusobem..

Další odpovědi
mosoj

Ano jsou to elektromobilly. Vodík se nepoužívá přímo k pohonu motoru ale vyrabí se elektrická energie v palivovém článku ( kyslíko-vodíkovém). Elektřinou se pak pohání automobil a zaroveň je elektřina využívána k výrobě vodíku elektrolýzou. ˇUčinnost tohoto chemicko fyzikálního procesu je zatím nízká a z bezpečnostních důvodů je problém se skladováním vodíku.
V palivovém článku je vodík jako palivo a kyslík okysličovadlo.

mojitek
Vodík se používá k výrobě elektřiny. A to auto je poháněno jenom elektřinou.