OuSí

ATI vs. Nvidia

Jaký máte názor ? Které Graf. karty sou lepší (herní)? Od ATI? nebo od Nvidia? případně nějaký určitý Tip … Děkuji :)

Nejlepší odpověď
PostApMan

Tohle je stejná otázka asi jako „pravá a nebo levá?“ Je to dlouhodobé téma, které se neustále řeší, takže zkusím zkrátit.

nVidia má technologii PsychX, kteou využívá nesčetně moc nových her (Mafia 2 apod.) a ATi tuto technologii nenabízí. nVidia má ze statistického hlediska levnější karty a více firem které je upravují (Gainward apod.) – je obecně známo, že pokud chce člověk rozumný výkon za rozumnou cenu, jde do nVidii, pokud chcete mít doma to nejlepší a využívat všechny nové technologie (PsychX, 3D nVision apod.) tak jděte do nVidie , přímo do „herní“ řady (značí se GT/GTX 240,250,260 apod.) pokud chcete upravenou verzi (výrobcem taktovanou, omezenou sérii apod.) doporučji Gainward. Mimochodem pro spuštění nové Mafie 2 v plných grafických detailech je nVidie s podporou PsychX nutností! (a mafie není ani první ani poslední hra)

ATi – se soustředí na více čipové/paměťové karty a kontabilitu s AMD čipi. Poslední dobou na trh uvadí stále silnější a rychlejší grafické karty, nedávno uvolnila na trh nejrychlejší grafickou karty vyšší třídy (která je možná dodnes stále nevýkonnější),ale to je asi všechno co se o ATi dá říct.

já Vám jako „hardwarový“ nadšenec doporučuji značku nVidia s technologií PsychX, 3D nVision a třídu GTX od značky Gainward – a budete naprosto spokojen a dá za zakoupit i za rozumnou cenu a k tomu budete mít všechny technlogie „budoucnosti“ co v nejbližší době bude potřeba pro nové hry , sledování filmů v 3D.

Další odpovědi
anonym

At uz si poridite ATi nebo nVidia kartu ziskate zhruba stejnou hodnotu, rozdily jsou minimalni. nVidia PhysX? Takovych technologii je a bylo .. ATi má totéž pod jménem ATi HAVOC, je to ale vesmes jedno .. nema smysl resit, jeste se nevykristalizovl vitez, a pravdepodobne to bude uplne jine API, nez jakekoliv z techto dvou, na to je dnes jeste prilis brzo, PhysX i HAVOC uz existuji velmi dlouho a prosazuji se velmi pomalu, vypada to na tradicni slepou ulicku, kterou predbehne nejaky spolecny standard nebo DirectX API. Akcelerce fyziky neni ten atribut ktery by vas musel trapit, jak v pripade HAVOCu tak v pripady PhysX to totiz obstojne zvladaji i dnesni mnohojadrove CPU …

Prakticky je podle mého ATi lepší volba, vzdy si drzeli ceny na prijatelnejsi urovni nez nVidia uz jen kvuli tomu ze nVidia byla vzdy o fous lepsi v marketingu a ATi to musela vyvazovat kvalitou a cenou, to uz dnes tolik neplati, sily jsou hodne vyrovnane a rekl bych uprime, je to jedno …

zkuste vybirat mezi temito kartami, prohlednete si v recenzich jejich vykon, srovnavaci tabulky/grafy a ceny na heureka.cz urcite si rychle vyberete optimalni kartu.

ATI Radeon HD4670, 512MB, … 1 800,–

ATI Radeon HD5670, 512MB, … 2 200,–

ATI Radeon HD5770, 512MB, … 3 800,–

nVidia GTX460, 768MB, … 5 000,–

ATI Radeon HD5770, 1GB, … 4 200,–

nVidia GTX460, 1GB, … 5 800,–

ATI Radeon HD5850, 1GB, … 7 000,–

ATI Radeon HD5870, 1GB, … 10 000,–

nVidia GTX480, 1.5GB, … 12 000,–

ATI Radeon HD 5970, 4GB, … 23 000,–

(ceny jsou orientacni, a pozor vykon neni dan velikosti pameti, pro konkretni test vykonu karty se podivejte na srovnavaci testy na pctuning.cz nebo svethardware.cz )

nVidia tlačí své karty v poměru cena/výkon jen málokdy, vetsinou je nVidia mene vyhodna, zatímco ATi má v zajimavejsich cenach už dobrou tradici … TO co je k vidění v poslední době jsou však velmi vzácně vyrovnané síly… viz napriklad recenze a grafy cena/vykon na http://pctunin­g.tyden.cz/har­dware/graficke-karty/18107-nvidia-geforce-gtx-460-necekane-prekvapeni-s-fermi?start=15