Indie-Djent

Asus F5N – nefunguje zvuk / rozbitá zvuková karta ?

Zdravím. Nefunguje mi už nějakou dobu zvuk na notebooku Asus F5N series. OS v něm je sice Windows 7, ale v tom bych až takový problém neviděl.
Celé je to v tom, že nepomáhá ani přeinstalovat ovladače apod., prostě mě pořád v pravém dolním rohu straší ikonka s přeškrtnutým zvukem. Tak se chci zeptat, než koupím novou zvukovou kartu, popř. externí, zda-li se někdo se stejným, či podobným problémem setkal a zda-li by mi byl někdo schopný pomoct. Předem díky 🙂

Nejlepší odpověď
badisko

Koukej nez zacnes resit novou zvukovou kartu ..tak si nejdrive stahni toto … http://www.ubun­tu.cz/ vypal na CD nebo dej na flash disk a spust ..vyzkousej zvuk takto ..pokud nepujde je to nejspise zvukovka …
urcite jsi tam mel visty ze ? nekdy proste pc nefacha tak jak ma pokud je tam jinej OS …

Další odpovědi
Bedy

Oficiálně Windows 7 není podporovaný, poslední podporovaný OS je Windows Vista 32bit – nicméně co vím ze zkušeností, tak většinou ovladače na Vistu jedou bez potíží i na Windows 7. Navrhuju vyzkoušet – http://suppor­t.asus.com.tw/dow­nload/download­.aspx?SLangua­ge=cs-cz

Pokud to nepůjde, navrhuju downgradovat na Windows Vista, koneckonců ze zkušeností vím, že Visty se Service Pakem 2 jsou použitelné na rozdíl od předchozích verzí a sám je mám na stolním počítači v kancelářské sestavě, takže nic extra výkonného, přesto tam krásně jedou 🙂
Instalačku není problém sehnat, předpokládám, že tam klíč máte, pokud tam nemáte nalepený štítek s XP.
Kdyby něco, klidně mě kontaktujte vnitřní poštou.