Elvika

Jaký antiparazitní přípravek lze použít na psa, aby měl co možná nejlepší účinek?

Chtěla bych se zeptat, jaký antiparazitní přípravek lze použít na psa, aby měl co možná nejlepší účinek. Naše mladší, roční fenka dostala Frontline, který jí příliš nepomohl (Vlastně skoro vůbec), přitom na starší fenku používáme pipetu Frontline už 8 let. U starší fenky se projevila alergická reakce na obojky, tak se trošku bojím, aby se neobjevila i u mladé. Mladé fence vždycky místo, odkud jí vyndáme klíště oteče, i když jsme ho řádně vyčistili. Prý je pravděpodobně citlivá/alergická na „kousnutí“ klíštětem. Proto by mě zajímalo, jaký přípravek je podle vás nejúčinnější a nejlepší. Mnohokrát předem děkuji.

Odpovědi
Drap

Vyzkoušej přípravek od jiné firmy. Přípravky je třeba cca po dvou letech měnit, jinak účinnost je menší.

www

Každý zkušený chovatel ti potvrdí, že účinky těchto přípravků se liší zvíře od zvířete včetně třeba i výrobce, což máš sama alespoň částečně vyzkoušeno.
Je potřeba tedy zkoušet, sledovat a poté zvolit pro konkrétní zvíře ten nejúčinnější.
Zkušenost

abendsbrot23

Aplikace těchto přípravků se psům moc nelíbí (a kočkám taky ne), takže po aplikaci se zvíře začne olizovat (zkušenost…). V návodu na použití se píše, že se má aplikace provést na místo, kde si to zvíře neolíže, ale tohle nejspíš víš. Problém pak je, když je psů víc a začnou se čistit navzájem (taky zkušenost) a proto třeba Frontline nezabere.