Pokročilý

Antikoncepce!

Ahojky, chtěla bych se zeptat jaká je vhodná antikoncepce po porodu nekojím a chtěla bych se zeptat jestkli není rizyko dát si injekce jako antikoncepci anebo jsou lepší tabletky děkuji za radu a jheště bych chtěla vědět z jaké antikoncepce se přibíra a z jaké ne jestli máte nějaké zkušenosti děkuji za radu ahojki a děkujhi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ahoj, injekce Depoprovera je výhodná v tom, že chodíš na inj. po 3 měsících a nemusíš na ni denně myslet, jako u pilulek, nevýhoda je v tom, že když chceš po vysazení otěhotnět, nejde to tak rychle, protože se ti vše ustálí tak do půl roku. Vedlejší účinek je, že ztrácíš chuť na sex, popřípadě z toho nic moc nemáš!
Já upředňostňuji pilulky, dobrá byla Minerva, působí i příznivě na pleť, není ani moc drahá. Ale asi jsou na trhu i modernější, poraď se s gynekologem. Tak pa.

Další odpovědi:

Bronzový

Mišičko, nedá se jasně říci, jak na tebe antikoncepce zapůsobí (zdali po ni přibereš apod.), na každého totiž může zapůsobit jinak. Stejně tak pro někoho jsou vhodnější injekce (např. u lidí s poruchami jater), pro někoho stačí pilulky.
Doporučila bych se zeptat na další kontrole u svého gynekologa, který ti jistě pomůže vybrat tu nejvhodnější pro tebe. :)

Pokročilý

dá se říct že se přibírá z každý-estrogen totiž zvyšuje chutě na jídlo,takže přibírání je jen o sebekontrole;u injekcí je to riziko,že ti nesedne a může ti být blbě celý tři měsíce...

Bronzový

Milá misicko. Z antikoncepce se nepřibírá. Tím, že spolkneš nějakou tabletku, tak tím nepřibereš ani deko. Navíc, když bereš HA, tak v té tabletce je daleko méně hormonů, než by ti normálně vyprodukovaly tvoje vlastní vaječníky. Takže máš naopak v těle hormonů méně. Takže po HA se nepřibírá. Přibírá se jídlem.

Jinak je škoda, že nekojíš. Já jsem kojením spadla celých 20 kg.

Takže budeš muset hubnout standartně - sportem a změnou jídelníčku (já si počítám kalorie).

Jinak si myslím, že je nejlepší domluvit se s gynekologem. Určitě ti poví, jak na to. Jde o to, že máš chvilku po porodu. Jinak s injekcemi nemám zkušenosti, ale beru HA. Nemám díky ní vůbec menstruaci a naprosto mi vyhovuje. Jmenuje se Cerazette. Ale to, jakou by jsi měla brát ti poví ženský lékař. Jde o to, jakou máš rodinnou anamnézu, jestli jsi byla kuřačka apod.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.