arygnoc

Amnestie v ČR?

Amnestie jako náplast na prakticky neřešitelný problém přeplněnosti českých věznic?

A zase bude v ulicích nebezpečno (ne že by teď bylo).

Nejlepší odpověď
anonym

Amnestii může toliko prezident a ten je v této otázce velice obezřetný, několikrát zdůraznil, že se jedná o výjimečný opravný prostředek, který by neměl být zneužíván (s narážkou na prvotní Havlovy až marnotratné amnestie). Navíc tu chybí politický konsenzus.
Ale v současné době skutečně Min. spravedlnosti zvažuje početnější převody na podmíněné tresty, především u lehčích nedbalostních činů (což koresponduje i s názorem dědypetra a k čemuž bych se i já přikláněl).
A malá douška pro iv – dnes už je vybraných nápravných zařízeních i podmíněná možnost přístupu na internet, např. ve vězeňské knihovně. A vzhledem k tomu, že by „iv“ nejpravděpodobněji ocitla v ženské věznici v Pardubicích a s ohledem na svúj dosud bezúhonný život, by zřejmě patřila ke vzorným vězňům, asi by se párkrát týdně na net mohla dostat.

Další odpovědi
anonym

Ja asi zacnu take krast. Co bych si vice mohla prat , aby me na par dni zavreli … plna penze , televize , zadne slozenky…jen internet by me tam chybel na odpovedi.cz. ☹ -iv-

dědapetr

Amnestie ne,ale propuštění na podmínku.Tak by to neměli tak jednoduché a prohřešek a zpátky plus to předešlé.

žolik

Je to hrozné,dneska se viplatí bít dacan.