Amnestie 2010

chtel bych se zeptat – potreboval bych vedet proc me neprisel zadny dopis od soudu,kdyz se vsude psalo ze to ma byt do konce ledna.byl jsem odsouzen za :§180 a §171 predem dekuji za odpoved.

Odpovědi
cukrar

zeptejte se svého advokáta nebo soudu.
Na Vás se nevztahuje.

měl jsem dodat:
http://www.au­toweb.cz/prav­ni-poradna-bezplatna/amnestie-v-doprave-po-novem-
roce-trestne-ciny-a-prestupky/17777

jelikož neznám jeho spis, tak se můžu klidně mýlit

standa

Novela trestního zákona bohužel nestanovila, žádný konkrétní termín, do kdy je soud povinen oznámit odsouzenému jak se změní jeho trest. Jediný konkrétní termín (1.1.2010) se týkal odsouzených, kterým byl zbytek trest kompletně zrušen.

V tisku a i zde se objevil termín 31.1.2010, do kdy by soud měl odsouzené informovat. Tento termín byl prý ´puštěn´ ministerstvem spravedlnosti v dobré víře, že to soudy zvládnou. Pravděpodobně jsou však soudy s touto novou agendou přetíženy…

Doporučuji, abyste se obrátil s žádostí o podání bližších informací na soud, který vydal původní rozsudek.

To cukrar:

proč si myslite, že se na zmiňované trestné činy ´amnestie´ nevztahuje ?

To cukrar (podruhé):

Pro základní posouzení zda se na pisatelovy trestné činy vztahuje novela trestního zákoniku není nutné znát celý spis, ale jen kvalifikaci trestných činů.

A pokud pisatel píše o § 171, § 180a, tak lze s určitostí říci, že trestný čin dle § 180a (řízení bez ŘP) byl zrušen a trestný čin dle § 171/1.e (opakovaná drobná krádež) byl zrušen rovněž. Chápu, že pisatel píše jen § 171 a tudíž není zřejmé, zda se jedná o odstavec 1, písmeno „e“…, ale už kvůli tomu § 180a lze dovozovat, že souhrnný trest bude MUSET být přiměřeně upraven.