Avatar uživatele
Vyptavac

Aktiva – co to je? (konkrétně)

Co jsou to aktiva? Na internetu jsem našel spoustu velice podobných definic, bohužel byly obecné. Já bych chtěl vědět co jsou to aktiva konkrétně. Například barák, komodity, auta… ? Děkuji za případnou odpověď
Doplňuji:
Díky za odpovědi. Ikdyž jsem mohl zmínit, že mi je 16, nechci bejt náročnej, ale mohli by jste to přepsat tak abych to pochopil i já? Dík moc :):):)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 5044 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Aktiva
souhrn majetku a debetních účtů přináležících subjektu.
Aktiva využívaná ve firmě představují vše, co za dobu svojí existence firma vybudovala, vybavení, které zakoupila, či finance.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Už jsem zde jednou odpovídala na otázku co jsou to Aktiva
je to souhrn vlastního majetku a debetních účtů přináležících hospodařícímu subjektu.
Aktiva využívaná ve firmě představují vše, co za dobu svojí existence firma vybudovala, dále vybavení, které zakoupila, či finanční rezervy, které vytvořila a také penežní sumy, které firmě náleží od klientů (dluhopisy) nebo které se nachází bezprostředně u něj v kase či na jeho bankovním účtu.

Čistá aktiva – kapitál, který je roven celkovým aktivům minus krátkodobé závazky.

Čistá běžná aktiva – rozdíl mezi běžnými aktivami a běžnými závazky.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-v-ucetnictvi-znamenaji-pojmy-aktiva-a-pasiva

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Aktiva jsou jedním ze základních pojmů účetnictví jako takového. Obecně lze aktiva charakterizovat jako majetek podniku seřazený podle jednotlivých druhů (např. dlouhodobý majetek, krátkodobý (oběžný)majetek a ostatní aktiva).
Za všech okolností musí platit, že AKTIVA = PASÍVA, neboli veškerý majetek podniku musí být kryt určitými zdroji (kapitálem – vlastním nebo cizím).
Takže pasíva jsou zdroje krytí majetku neboli kapitál (čili „postaru“ jmění).

Vlastní-li majitel dům, auto, je to aktivum (dlouhodobý majetek), mezi oběžný majetek patří: peníze, za ně se koupí materiál, zaplatí se lidem za práci, prodá se někomu – vzniká pohledávka, když je zaplacena, opět má majitel peníze).

Zdroj: http://www.tes­tyzucetnictvi­.cz/slovnicek-ucetnich-pojmu.php?pojem=ak­tiva

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Barák může být aktivum i pasivu, záleží na které straně účetní osonovy se nachází, tedy jaký poměr má firma k onomu baráku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Doporučuji ti knihu Roberta Kiosakiho (Kiyosakiho)- Bohatý táta, chudý táta. Tam to zcela přesně pochopíš.
Zjednodušeně, barák jsou aktiva pouze po účetní stránce.
Je to pasivum, protože ti to na příjmech ubírá a ne dává. Pokud bys dům vlastnil a pronajímal ho, potom to je aktivum.
Auto by bylo aktivum, pokud bys ho používal např.jako taxi, pokud ho máš pouze na ježdění, je to pasivum.
To v v zásadě princip.
Ale záleží, jestli to bereš po účetní stránce pro fin.úřad, nebo pro sebe, abys byl v obraze.
Nevím, odkud jsi, ale jsem ráda, že o toto téma zajímáš.
Máme u nás skupinu, kde se na toto téma bavíme a hlavně se učímě co a jak dělat, aby pro nás peníze pracovaly.
Pokud máš zájem o další info, ozvi se na mail.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fiurasek9

Jednoduše řečeno:jsou to vaše prostředky které máte k dispozici..nej­lépe okamžitě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání