Vyptavac

Aktiva – co to je? (konkrétně)

Co jsou to aktiva? Na internetu jsem našel spoustu velice podobných definic, bohužel byly obecné. Já bych chtěl vědět co jsou to aktiva konkrétně. Například barák, komodity, auta… ? Děkuji za případnou odpověď
Doplňuji:
Díky za odpovědi. Ikdyž jsem mohl zmínit, že mi je 16, nechci bejt náročnej, ale mohli by jste to přepsat tak abych to pochopil i já? Dík moc :):):)

Nejlepší odpověď
kropitko

Aktiva
souhrn majetku a debetních účtů přináležících subjektu.
Aktiva využívaná ve firmě představují vše, co za dobu svojí existence firma vybudovala, vybavení, které zakoupila, či finance.

Další odpovědi
panenka

Už jsem zde jednou odpovídala na otázku co jsou to Aktiva
je to souhrn vlastního majetku a debetních účtů přináležících hospodařícímu subjektu.
Aktiva využívaná ve firmě představují vše, co za dobu svojí existence firma vybudovala, dále vybavení, které zakoupila, či finanční rezervy, které vytvořila a také penežní sumy, které firmě náleží od klientů (dluhopisy) nebo které se nachází bezprostředně u něj v kase či na jeho bankovním účtu.

Čistá aktiva – kapitál, který je roven celkovým aktivům minus krátkodobé závazky.

Čistá běžná aktiva – rozdíl mezi běžnými aktivami a běžnými závazky.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-v-ucetnictvi-znamenaji-pojmy-aktiva-a-pasiva

annas

Aktiva jsou jedním ze základních pojmů účetnictví jako takového. Obecně lze aktiva charakterizovat jako majetek podniku seřazený podle jednotlivých druhů (např. dlouhodobý majetek, krátkodobý (oběžný)majetek a ostatní aktiva).
Za všech okolností musí platit, že AKTIVA = PASÍVA, neboli veškerý majetek podniku musí být kryt určitými zdroji (kapitálem – vlastním nebo cizím).
Takže pasíva jsou zdroje krytí majetku neboli kapitál (čili „postaru“ jmění).

Vlastní-li majitel dům, auto, je to aktivum (dlouhodobý majetek), mezi oběžný majetek patří: peníze, za ně se koupí materiál, zaplatí se lidem za práci, prodá se někomu – vzniká pohledávka, když je zaplacena, opět má majitel peníze).

Zdroj: http://www.tes­tyzucetnictvi­.cz/slovnicek-ucetnich-pojmu.php?pojem=ak­tiva

atriplex

Barák může být aktivum i pasivu, záleží na které straně účetní osonovy se nachází, tedy jaký poměr má firma k onomu baráku.

ReHu

Doporučuji ti knihu Roberta Kiosakiho (Kiyosakiho)- Bohatý táta, chudý táta. Tam to zcela přesně pochopíš.
Zjednodušeně, barák jsou aktiva pouze po účetní stránce.
Je to pasivum, protože ti to na příjmech ubírá a ne dává. Pokud bys dům vlastnil a pronajímal ho, potom to je aktivum.
Auto by bylo aktivum, pokud bys ho používal např.jako taxi, pokud ho máš pouze na ježdění, je to pasivum.
To v v zásadě princip.
Ale záleží, jestli to bereš po účetní stránce pro fin.úřad, nebo pro sebe, abys byl v obraze.
Nevím, odkud jsi, ale jsem ráda, že o toto téma zajímáš.
Máme u nás skupinu, kde se na toto téma bavíme a hlavně se učímě co a jak dělat, aby pro nás peníze pracovaly.
Pokud máš zájem o další info, ozvi se na mail.

fiurasek9

Jednoduše řečeno:jsou to vaše prostředky které máte k dispozici..nej­lépe okamžitě