rudolf.th

Ako viem neutralizovať zatuhnutý zápach v kancelárii?

Ide o kanceláriu na prízemý v starom 300-ročnom rodinnom dome. Problémom je, že zápach z pivnice preniká cez steny a je potrebné ho nejakým spôsobom neutralizovať. Nie je to výrazný zápach, ale je to cítiť. Aj keď sa ráno poriadne vyvetrá, pomáha to len na chvíľu. Odlhčovanie vzduchu neprichádza do úvahy, lebo pre zamestnanca kancelárie je vzduch v kancelárii aj tak suchý a výparník visí na boku radiátora, takže vlhkosť vzduchu nie je možné znížiť, odvlhčovanie nie je riešením. Problematické je aj vetranie, pretože priestor koncelárie bol pôvodne obchodným priestorom, nemá okná, namiesto nich sú výklady. Vetrať sa dá otvorením vchodových dverí, prípadne krížovým vetraním formou prievanu cez protiľahlé dvere.

Moja otázka znie: dá sa tomu pomôcť osviežovačmi vzduchu, alebo nejakým iným spôsobom? Tí z vás, ktorí mali podobný problém, ako ste ho vyriešili?

V prípade použitia elektrického osviežovača by ste aký typ doporučili, a akú náplň pre potlačenie zatuchutého pachu?

Odpovědi
Dochy

Uvažoval bych o čističce vzduchu. Ale začal bych výmalbou, příp. důkladnou prohlídku a čištěním nábytku s případnou obměnou opravdu zašlých kousků. A pokud by k tomu byl prostor, možná přeštukovat…
Pokud je tam koberec z přírodních materiálů, tak pryč s ním.