Usoman

Airbus A350, Boeing 787 … které velkokapacitní dálkové letadlo byste si jako ředitel letecké společnosti vybrali?

Kdybyste hypoteticky byli ředitelem velké letecké společnosti, který ze dvou uvedených byste si vybrali a proč? Ještě by rád dodal, že oba letouny jsou těmi nejmodernějšími stroji využívající nejmodernější technologie, jejichž trup i křídla jsou z uhlíkových vláken (výrazně nižší hmotnost letadla) a motory mají extrémně nízkou spotřebu. Patří mezi největší dvoumotorová dopravní letadla jen o něco málo menší než Boeing 747.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Kepler

Airbus A350

Neznám ekonomii provozu, pořizovací cenu, náklady na údržbu, ani kam bych s těmi letadly měl létat. Takže to je čistě akademická otázka. Své zákazniky si jistě nacházejí oba stroje.

Edison

Boeing 787

AB má docela jiný přístup k automatizaci pilotáže. Pár případů, kdy piloti „zapoměli“ pilotovat, nebo místo pilotování řešili problém tu už bylo.

Bacon

Boeing 787

nosoboy

Airbus A350

led

Usoman, ako riaditeľka veľkej leteckej spoločnosti… jedna z riaditeľov… pri výbere typu lietadla sa riadim rozhodnutím Rady riaditeľov a prezidenta svojej spoločnosti

cochee

Ty si vážně myslíš, že ředitel velké letecké společnosti, přestože je ředitelem velké letecké společnosti, řekne „Budeme lítat Béjingama sedmset sedmičkama a přes to nejede vlak“ a přes to opravdu nejede vlak?

Svatá prostato…