Avatar uživatele
•adulinkqq•

Jelikož se snažím zhubnout do konce měsíce, nebude vadit, když se teď hodně budu ptát, jestli je nějaké jídlo zdravé?

Ahojky
Hodně si to hledám třeba na internetu, ale nikdy mi to nevyhledá anebo mi to napíše nějaké slovo, kterému absolutně nerozumím. Táty se ptát nemůžu, ten by se smál, a mamka by řekla, ať to neřeším.

Zajímavá 0 před 303 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
petrph

Jestli můžu něco poradit, stáhni si na smart apku Kalorické tabulky. Podle ní si můžeš každéj den plánovat jídlo aby to nebylo moc kaloricicky ale současně taky každodenně sport a jak dlouho. Kdyz to budeš dodržovat delší dobu, tak to k hubnutí funguje

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Velmi oceníme, pokud se naučíte napsat konkrétní otázku/dotaz (věta končí otazníkem).
Vysvětlení můžete napsat do podotázky.

JÍDLO/STRAVA má být pokud možno vždy zdravá. I bez snahy redukovat hmotnost.
I malé dítě ví, že energetický příjem ve stravě souvisí s věkem a fyzickým výdejem (námahou, pohybem).
Čím menší je energetický výdej, tím nižší může být příjem.
U slov, kterým nerozumíš, lze na internetu vyhledat význam konkrétního slova.
Hladovět se nemá. Tělo se dostane do malnutrice a po každé přijaté maličkosti dělá v ohrožení zásoby. Výsledkem je tloustnutí.
Pestrá, vyvážená strava je ideální. Bílkoviny (většina z nás jich má ve stravě nedostatek, stejně tak zeleniny – alespoň 300g denně), sacharidy a tuky pak střídmě.
Měla by ses hlavně poradit doma s těmi, kteří rozhodují o tom, co se nakoupí, uvaří, o skladbě jídelníčku.
Měsíc je dost málo na redukci hmotnosti tak, aby nedošlo k jojo efektu.
Zdravá strava, životospráva s dostatečným energetickým příjmem. Bez zbytečného nadbytku, by měla bát samozřejmostí po celý život.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Hele: neotravuj koninama! 🙄

Já sežeru za den v průměru 4.5 kg jídla, z toho je cca 1 – 1.5 kg masa. Mám 1.67 m, 75 kg, nadváhu fakt nemám, tu hmotnost dělají svaly.

Chápeš to, že řešíš úplné nesmysly? Úplné? Takhle to nefunguje, prostě. 🤪🤓

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
coldtramin

  1. Zvyš výdej energie (začni sportovat)
  2. Sniž příjem kalorií (méně jez)
  3. https://youtu­.be/gypgi1qmRFo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michalds

Papej mrkvičku, salátek, ovoce.
Naopak sladkosti, uzeniny, tučné jídlo, hranolky je od nynějška pro tebe zakázaná zóna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Rodiče mají pravdu. Morbidní obezita patří do rukou lékaře, nadváha je z obyčejného přejídání. Ani v jednom případě není potřeba řešit nějaké neznámé pojmy. Z hubnutí se stala obchodní záležitost, které není vhodné podléhat. Stačí se podívat na fotky z koncentračních táborů. Tam byli lidé hubení i bez znalosti odborných pojmů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví