smoulinkaq

Ahoj v zaři dostanu hypoteku na društevni byt je to lepši si ho koupit?

Odpovědi
Děda Louda

Ne.

anonym

Byty se moc nekupují – natož družstevní. Koupení je logicky vždy výhodnější, avšak rozhodně bych se necpal do uzavřené skupiny jakou je družstvo. Oni mají své podmínky a kdyby ti dovolili si koupit byt, už by na tebe neměli páku… V družstvu musí všichni souhlasit s tím, co si vymyslíš – poněvadž hluk atd. Navíc by na předsedu nakonec zbylo více placení.

Awe

Mám byt v osobním vlastnictví a zároveň družstevní.V domě je nás více takových.Měsíčně odvádím nějaké peníze družstvu na opravy a ztoho mám už nové okna,rozvody apod.omezený nejsem v ničem.jestli máš možnost tak si ho kup a máš větší klid.Když je byt tvůj tak jak říkal matesax už na tebe nemají páku.Tudíš ti nemůžou nařídit toto a tamto.Já v tom vidím výhodu s tím opravným fondem.Měsíčně to člověk ani nepozná a za rok se dělá rekonstrukce baráku po domluvě s ostatníma
Doplňuji:
Ale hodně taky záleží na správci a sousedech

ivzez

Družstevní byt si koupit nemůžete, protože patří družstvu.
Koupit byste mohla jenom byt ve vlastnictví.
Případně můžete od člena BD odkoupit družstevní podíl
a uzavřít nájemní smlouvu k družstevnímu by­tu.

Seznamte se předem se stanovami BD, kterému byt patří.
Některá družstva mají ve stanovách uvedeno, že byty lze
převést do vlastnictví i nyní, jiná neumožňují převod, pokud
o převod nebylo požádáno ve stanoveném termínu.

A pozor, nejpozději od 1. července by měla mít všechna BD
stanovy upraveny podle nové legislativy (NOZ, ZoOK).

Lantin

Současné úroky a systém splácení DB tě sežerou. Pokud nebudeš ručit jinou nemovitostí, zaplatíš hodně přes dvojnásobek půjčených peněz.