HerbiG

ahoj,potreboval bych pomoct se slohovkou …

ahoj,mam za DU z CJ napsat uvahu na tema: proč mladí berou drogy.
jinak uvaha je slohovy utvar,ktery vybizi autora i posluchace ci ctenare k zamysleni nad nejakym problemem. zdroj:muj sesit xD
prosim help … napisete mi nekdo alepson 8 veticek ?? …
Doplňuji:
nevis??? tak sem nepis diky … vim ze si to mam normalne udelat sam,ale ma to bejt do zejtrka a nwm si stim rady :( tak se ptam vas … jestli mi pomuzete …

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Souhlasím s předchozími odpovědmi, ale musí se uznat, že na čtrnáctiletého by to mohlo být trochu složité téma. U tebe, Herbigu, by to ale snad zase takový problém být neměl.

Snaž se sám sebe zeptat (doslova v té slohovce), proč někdo začne s drogama? A pak si na to odpověz (protože to chce vyzkoušet, ať už ze zvědavosti nebo proto, že ho k tomu psychicky nutí ostatní členové skupiny).

Proč pokračujou v braní? A odpověz si (nejspíš proto, že si ze začátku myslí, že „oni na tom nemohou nikdy být závislí a kdykoli mohou přestat“, v tu chvíli přestat i mohou. O chvíli později už na tom jsou závislí, i když si myslí, že mohou přestat).

Pak by sis to mohl trochu ulehčit tak, že odvedeš úvahu od tématu, poznamenáš, že ALKOHOL JE TAKY DROGA, a ta je velice opomíjená (zde se odráží můj osobní názor na alkohol, nemám ho rád … – ta slohovka by měla odrážet i Tvůj názor).

Musí to mít ale nějakou formu… Mě se to v těch pár řádcích výš moc nepodařilo.

Formu a styl bys mohl pochytit na uvedené stránce.

Zdroj: http://liter.cz/U­vahy/kat.aspx

Další odpovědi
anonym

Tedy Herbigu, ty se mi snad zdáš. Dneska za tebe uděláme úkol do češtiny a zítra nám pošleš k vyprání ponožky, ne? Máš se zamyslet, tak se zamysli.

Lucimia

přemýšlej o tom, od toho navíc ta slohovka je…