Pokročilý

ahoj,potreboval bych pomoct se slohovkou ...

ahoj,mam za DU z CJ napsat uvahu na tema: proč mladí berou drogy.
jinak uvaha je slohovy utvar,ktery vybizi autora i posluchace ci ctenare k zamysleni nad nejakym problemem. zdroj:muj sesit xD
prosim help ... napisete mi nekdo alepson 8 veticek ?? ....
Doplňuji:
nevis??? tak sem nepis diky ... vim ze si to mam normalne udelat sam,ale ma to bejt do zejtrka a nwm si stim rady :( tak se ptam vas ... jestli mi pomuzete ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Souhlasím s předchozími odpovědmi, ale musí se uznat, že na čtrnáctiletého by to mohlo být trochu složité téma. U tebe, Herbigu, by to ale snad zase takový problém být neměl.

Snaž se sám sebe zeptat (doslova v té slohovce), proč někdo začne s drogama? A pak si na to odpověz (protože to chce vyzkoušet, ať už ze zvědavosti nebo proto, že ho k tomu psychicky nutí ostatní členové skupiny).

Proč pokračujou v braní? A odpověz si (nejspíš proto, že si ze začátku myslí, že "oni na tom nemohou nikdy být závislí a kdykoli mohou přestat", v tu chvíli přestat i mohou. O chvíli později už na tom jsou závislí, i když si myslí, že mohou přestat).

Pak by sis to mohl trochu ulehčit tak, že odvedeš úvahu od tématu, poznamenáš, že ALKOHOL JE TAKY DROGA, a ta je velice opomíjená (zde se odráží můj osobní názor na alkohol, nemám ho rád ... - ta slohovka by měla odrážet i Tvůj názor).

Musí to mít ale nějakou formu... Mě se to v těch pár řádcích výš moc nepodařilo.

Formu a styl bys mohl pochytit na uvedené stránce.

Zdroj: http://liter.cz/Uvahy/kat.aspx

Další odpovědi:

Tedy Herbigu, ty se mi snad zdáš. Dneska za tebe uděláme úkol do češtiny a zítra nám pošleš k vyprání ponožky, ne? Máš se zamyslet, tak se zamysli.

Bronzový

přemýšlej o tom, od toho navíc ta slohovka je...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.