Shell88

Ahoj můžete mi poradit jestli Irsko má nějaké světové prvenství? Díky Aleš

Nejlepší odpověď
annas

Bod 22. Irsko drží prvenství země, kde kouření na veřejnosti zakázali v březnu 2004.

Zcela samostatným fenoménem je irská hudba. Irské tance jsou nedílnou součástí irské hudební tradice a kultury. Na mezinárodní úrovni si irský tanec vydobyl ohlas a úspěch díky různým show, jako např.: Riverdance a jí podobné. Světově se proslavil současný tanečník Michael Flatley.

Možná je to i něco jiného, ale čerpala jsem ze seminární práce Přehled studijních materiálů > Přírodní vědy > Zeměpis > Informační minimum o Irsku

http://studen­tka.sms.cz/in­dex.php?P_id_ka­tegorie=7630&P_sou­bor=%2Fstuden­t%2Findex.php%3Fak­ce%3Dprehled%26ptyp%3­D%26cat%3D11%26id­p%3D%26detail%3D1%26id%­3D3127%26view%3D1%26ur­l_back%3D
Doplňuji:
Jak whisky zachraňuje prestiž Irska Irská destilerie obhájila evropské prvenství, Irové si toho značně cení.
Irská whisky, ten nejlepší alkohol z celého světa

http://hn.ihned­.cz/c1-48934940-jak-whisky-zachranuje-prestiz-irska

Další odpovědi
briketka10

Převaha katolictví má silný vliv na konzervativní tvář celé země,
tak Irsko je dnes společně s Maltou a Polskem např. jedinými
třemi zeměmi v Evropě, ve kterých je uzákoněn zákaz potratů.
http://tema.no­vinky.cz/irsko

quentos

vznikla tam první whisky :{)> (resp. po irsku psáno „whiskey“) dneska už se vyrábí všude možně, svůj původ má ale právě v Irsku (Skotsko je jen jejím „duchovním domovem“, ne však zemí původu).

Zdroj: http://uk.answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2008­0323051424AAref­SV

anonym

Má…
Je to historicky první země, kde bylo zakázáno kouření na veřejnosti…
😉

knedlik123

Byl tam postaven TITANIC , nejznamejsi lod na svete !
Dale nejlepsi dymky(fajfky) na svete jsou od Dublinske firmy Peterson.
Nejlepsi „anglicky“ fajfkovy tabak je od irske firmy Murray ( Belfast).

Emefej

V Irsku jsem chvíli pracoval, řekl bych, že by mohli mít světové prvenství v pití alkoholu. Tolik opilců jako tam, jsem viděl už jenom v Rusku.