Illines

Ahoj,mate v oblibe k priprave vareni Solamyl?

Do ceho vseho ho pouzivate ?Je zdravejsi nez mouka?Dik

Nejlepší odpověď
hanulka11

1.přidávám ho při přípravě bramborových knedlíků a hotové šišky těsta před vařením v něm obaluji
2.obaluji v něm maso nakrájené na nudličky, před přípravou číny /před opečením /
3. mám pár receptů na moučník a bábovku, kde se používá místo mouky
moučníky jsou chutné jemné , pro ty co mouku nemohou je to dobrá náhražka.

Další odpovědi
Sůwa

Myslím si, že zaměnit mouku za Solamyl není možné. Jedná se o bramborový škrob, který se sice používá k podobným účelům jako mouka, ale výsledek je dost odlišný. Na př. k zahuštění omáček je vhodný do „Číny“, ale do našich omáček ne a místo mouky k pečení moučníků lze použít, ale zas je výsledek trochu jiný než z mouky. Solamyl přidávám i do bramborového těsta, nebo do tvarohové náplně buchet.

elektrikář

Solamyl je škrob, Dá se z něj uvařit škrob na škrobení prádla, udělat pudink. Pro lepší chuť a barvu se do mléka přidal žloudek..To nám dělávala maminka když nebyly pudinkové prášky k sehnání. Na Německou specialitu zvanou klouzáky se v něm obalují bramborové knedlíky nebo šišky Obalují se v něm masové nudličky před opečením.Nebo kuličky z mletého masa.Zahuštění omáček a polévek.Přidává se do těsta na sušenky.

BANAN93

Babka ho přidává do číny

Sůwa

Hanulko, kdybych chvíli počkala, mohla jsem si ušetřit psaní a jen kliknout na paleček 🙂