barunka4202

Ahoj, když už někdo z mé rodiny nežije a já si ho nepomatuji, jak obnovím vzpomínky aniž by o tom kdokoli věděl.

Fotky mi pomohly jen z části.

Nejlepší odpověď
Awe

Pokud si měla potlačenou paměť z důvodů trauma apod.Tak třeba vůně může taky něco malo připomenout nebo určité věci který dotyčný/á používal/a. Pokud si nepamatuješ vůbec nic a není to příznak traumatu tak bohužel nic neuděláš
Doplňuji:
Tedy…Je to můj názor,nejsem lékař :)

Další odpovědi
ponovotny

aniž by o tom kdokoliv věděl? A kdo je ten, kdo o tom nemá vědět? Určitě jsou způsoby jak paměť oživit, nebo se dostat k podvědomým informacím, ale sama toho dosáhnete jen těžko

bolak

Co hypnóza?

Víc ti řekne asi Damiana, jestli se to vůbec dělá…

zjentek

aniž by o tom kdokoli věděl? Nemůžeš něco zjistit, pokud se na to nikde nezeptáš, to dá rozum, pro informace někam musíš. Navštiv hřbitov, kde je dotyčný pochovaný, ale to ti příliš info neposkytne. Ale zase obnovíš vzpomínku ,)

Damiana

Co se týče paměti a jejich poruch, bylo by to na hodně dlouho… 🙂
Nerozumím (možná) přesně tvému dotazu.
Vyplývá z něj, že si buď UŽ nevybavuješ ty osoby, které bys chtěla anebo, že jsi je NIKDY nepoznala. V prvěm případě je možné trénování autobiografické emoční paměti, dá se to provést několika možnými způsoby – i zmiňovanou hypnózou, která může odhalit a přerušit možný blok, který má za následek ony „potlačené“ vzpomínky. Fotografie nebývají moc věrohodné – pokud si nepamatuješ nebo nevybavuješ nějakou konkrétní situaci, lepší bývá videozáznam, hlas je velmi důležitý.
Více zde:
http://pfyzio­llfup.upol.cz/cas­twiki/?p=1413

Pokud dotyčného ale neznáš vůbec a „pouze“ ho toužíš „poznat“, bude to velmi náročné, neboť záleží na tom, kdo ti „setkání“ zprostředkuje. Odborník na hypnózu se o to pokusit může, ale spíš to „přísluší“ šarlatánům a vyvolávačům duchů. Chtít poznat osobně třeba Karla IV. půjde dost obtížně, možná tak po požití LSD…:-) Ale to není návod, pochopitelně.
(Regresní hypnóza (nebo také někdy zkráceně regrese, regreska) je pojem, který v alternativních terapeutických směrech označuje vracení se do minulosti, případně i před dobu narození do tzv. minulých životů (progresní hypnóza naopak označuje posun do budoucnosti a případně i do tzv. budoucích životů). Pojem vznikl a historicky vychází z regresní terapie v kombinaci s hypnózou.)

A tak, aby se to nikdo nedozvěděl? Návštěva psychologa je anonymní, pokud se nebudeš pídit po materiálech z pozůstalosti v rodině (ty zase potřebuješ…), nemusí o tvém počínání vědět vskutku nikdo.