smoulinkaq

Ahoj je to pravda že když si koupim plazovu televizi tak to moc žere elektřinu? je to pravda?

Nejlepší odpověď
gecco

Co je to moc??
😉
Oproti LCD (ať už CCFLnebo LED) má plazma cca 2× větší spotřebu (a spotřeba roste s počtem ´pixelů´), pokud ale srovnáš plazmu s CRT, bude spotřeba cca stejná.

Další odpovědi
klob1

Ne, plazová ti nic nežere. Ta si bude ležet.

Plazmová si vezme energie jistě více, nežli LCD(spíš LED) Také záleží, kam si ji chceš dát na jaké místo a místnost. Jako vzdálenost a velikost prostoru.

anonym

To je pravda,na pláži to žere nejvíc.

Pepa25

V odkazu máš porovnání spotřeby klasické (LCD) a plazmové TV. Stručně: plazma měla o 50–100% větší spotřebu.

Zdroj: http://www.na­zeleno.cz/bydle­ni/usporne-spotrebice/test-jaka-je-realna-spotreba-plazmy-a-lcd-televize.aspx

ivzez

Plážová snad „jede“ na baterky, ně?

Plazmová má spotřebu dost velkou.

McArthur

Nejsem si jist, ale plazmové televize se snad už neprodávají, pokud neleží v obchodě několik let.

Jinak ano, spotřeba plazmovky je mnohem vyšší, než-li je spotřeba moderních televizí.