Pokročilý

Ahoj, hádáme se o výsledek úlohy, máme více verzí a potřebujeme vědět která je správná.

Kolik m čtverečních plechu se spotřebuje na oplechování 13 sloupků, jejichž průřez je čtverec o straně 36cm? Sloupky oplechujte 14cm pod okraj, Přidejte 15% na prostřih.
Doplňuji:
DÚ to není, hádá se o to parta vysokoškoláků, výsledky neudávám záměrně abych nevlivňovala a pokud jste aspoň trochu prakticky založení tak víte, že údaj o výšce sloupků není důležitý

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nehádajte sa, ale počítajte. Verzia je len jedna, tá správna...
ak máte 13 kvádrov 36x36x14cm, vypočítajte si obvod kvádra, pripočítajte 15% a vynásobte výškou Tento jeden kváder vynásobte počtom stĺpikov.
Počítať vám to už nebudem.
Doplňuji:
Dobrá rada, vyhoďte počítač aj kalkulačku z okna (ale nie doslova, aby ste niekoho nezabili) a počítajte vlastným rozumom, snáď si ešte počty zo základnej školy pamätáte.

Další odpovědi:

Bronzový

A není to spíš DÚ a tobě přijde blbé, že se tu na to ptáš?

Nelze říct, dokud neznáme výšku sloupku, vzorec pro obsah je následující, kde L je výška sloupku. Do kalkulačky si to jistě dosadíš.
S = 0,36*4*(L+0,14)*1,15

Bronzový

Chápu to správně, že je to teda 13 kvádrů, podstavou je čtverec 36x36 a výška je 14? Nebo co znamená to pod okraj jak jsou tedy velký? Napiš sem výsledky ať ti řeknem který je správný
Doplňuji:
Vychází mi 6,89m3 , je to správně?

Ahoj, taky nad tím dumám a pořád mi to nevychází. řekneš mi prosím správné řešení? :) stačí i do emailu
Doplňuji:
pro led: a výšku kvádru vemu kde? :)

Stříbrný

plocha "horního" čtverce je 36 na 2 = 1269 cm2
plocha ohybu dolů je 36x14=504 a jouu tam 4, takže 2016 cm2 z toho plyne jeden sloupek 3285 cm2 + 15% na prosřih takže celkem 3777.75 x13 sloupků = 49110,75 cm2 takže bez kousku 5m2 .-)

Diskuze k otázce

Bronzový

Fyzik

Já teda když jsem letos balil dárky do balicího papíru, tak jsem dospěl k názoru, že na nejdelším rozměru dárku taky nejvíc záleží.

Bronzový

Fyzik

A doufám, že se teda dočkám vyřešení, když jste takoví tajemní.

Bronzový

Quimby

Taky doufám

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.