Pustí mě na území Němcka, když nemám ani občanku, ani pas, pouze kartičku k trvalému pobytu na území ČR?

Mam pouze takovou tu kartičku k trvalému pobytu na území ČR, pustí mě s ni do Německa? Žádný jiny doklad totožnosti nemam, ani občanku, ani pas (vypršela platnost), ŘP apod.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Obávám se, že povolení k trvalému pobytu není průkazem totožnosti (a ani jej nenahrazuje)...
Do Německa sice pravděpodobně přejedeš (na hranicích nejsou běžné kontroly), ale pokud by tě policajti kontrolovali, připrav se na pokutu a problémy, taky se ti může stát, že si chvilku ´posedíš´ - než se ti podaří prokázat totožnost...
;-))

Další odpovědi:

Zlatý

Pokiaľ máte nejaký doklad o občianstve niektorého členského štátu EU, stačí vám tento doklad. Bez dokladu o totožnosti sa to ani nepokúšajte.

Zlatý

Ono je to už jedno.V Německu jsou dnes tisíce lidí bez dokladů,bez identity nebo s falešnými pasy.Německým úřadům se rozprchli a nikdo neví kde ty inženýry dohledat.

Bronzový

Asi ne. Včera jsem jel přes Horu Sv. Šebestiána / Reitzenhain a Němci poctivě kontrolovali úplně všechny.

Stříbrný

Nepustí. Kontroly na vjezdu do Německa jsou nyní poměrně přísné. Na přechodu v Breitenau v sobotu kontrolovali jak o život. Při návratu do ČR si nás nikdo nevšimnul.

Zlatý

A co tu vůbec děláš, u nás v republice, to tě vytáhlo slunce z kobylince?

Pokročilý

Do Německa pouští všechny. S doklady nebo bez.

Zlatý

Bez dokladu totožnosti tě teď do Německa nepustí. Na vjezdu kontrolují každého.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 113
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.