Pokročilý

100g výrobku bylo vyrobeno ze 129g masa?

Kolik je tedy masa ve výrobku a jakého? Koupil jsem v Lídlu balený salám Poličan a tam se píše tahle hovadina. Co to je? A kolik tam je tedy masa? % masa se na obalu nepíše!

Jen se píše obecné složení: Vepřové maso atd...Ani nepíše zda to je nějaký sh*it mase nebo ne. Strojně oddělené, jakost masa nic.

Myslel jsem, že již musí psát na výrobku přesné složení a ne tohle. Anebo nějaké úlohy aby si to člověk spočítal...

Myslím, že to je klasicky zavádějící reklama. Je to na logo jako prase a přitom to je k ničemu když se ten salám poté vysuší apod... Mají to psát jasně jako to je jinde. X procent masa a to takového a tyhle nejasné podvody.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To není podvod. Pokud já dělám uzené maso nebo klobásky, tak z kila masa (klobás) v surovém stavu, vyrobím 70-75 dkg hotového výrobku a to u důvodu, že voda obsažená v surovém mase se po uzení odpaří!

Další odpovědi:

Zlatý

A co je na tom divného ? Divné by bylo kdyby se ze 100 g vyrobilo 100 g.
Salám se běžně suší a také má nějakou slupku.
To by byl určitě blevajs.
100/129 * 100 = 77,5 % . Také si myslíš , že učit se matematiku ve škole, je blbost ?

Stříbrný

Není to zavádějící reklama. Kdybys někdy udil maso, tak bys věděl, že je to běžné.

Zlatý

Ano, je to pravda. Maso bych tam moc nehledala, v tom lepším Poličanu je asi 16% svalových bílkovin. Je to téměř jen tuk, ochucený a obarvený červenou řepou. Pokud bys chtěl maso, tak třeba šunka nejvyšší jakosti obsahuje až 96 % masa. :-))
http://tn.nova.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.