Zlatý

100 Hz Lcd televize , je to jen podvod ?

vím co znamená 100hz u staré Crt bachraté obrazovky, paprsek dokáže100 krát za sekundu rozsvítit celý obraz který po každém takovém vybuzení postupně zhasíná. právě díky rychlosti 100 Hz bliká obraz rychleji a díky tomu se zda stálejší .. to však platí jen u crt, neplatí to u plochých lcd televizi, obraz zde totiž vůbec nebliká a tak se údaj 100 Hz u lcd televizí zda jen jako obyčejný podvod ?
Doplňuji:
obecně se tvrdí že lidské oko nedokáže vnímat pohyb rychleji nez 30 snímku za sekundu ... fps 50 snímku tuto mez velmi bohatě překračuje a 100 snímku za sekundu se zda už jen jako obraz pro mimozemšťany ... co si o tomto parametru patrně zneuzivaneho myslíte vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Podvod to není. Znamená to, že se obraz do panelu opravdu posílá 100x za sekundu. Výhodu to má u sledování Blu-Ray disků, pokud mají 100fps, nebo pokud třeba napojíte televizi na počítač.

Běžné televize mají 60Hz.
Doplňuji:
Moje oko určitě pozná rozdíl mezi 30 a 50 snímky. Prožitek je mnohem lepší (počítačové hry).

Stejně tak rozdíl mezi 50 a 100 snímky bude znatelný, hlavně v tom, že se nebude obraz rozostřovat uměle (nebo vlivem nízké reakce kamery), ale rozostří (rozmázne) se přímo okem.

V prospektech obchodů jsem také viděl, že tvrdili, že výhodu budeme mít hlavně při sledování sportů.

Chtělo by to srovnat, jenže ono zdrojů, ze kterých by se dalo pustit 100 snímkové video není moc. Zatím jsem to neviděl.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.