Dondíísek

10 Nejvýznamějších pohoří a hor

Prosím poradte mi 10 Nejvyznámějších Pohoří a hor EVROPY

Nejlepší odpověď
BrainCatcher

1. ALPY Mont Blanc (4807 m, Francie) 1200 km
(Francie, Německo, Švýcarsko, Rakousko, Lichtenštejnsko, Itálie, Slovinsko)
názvy nejvýznamnějších dílčích pohoří a jejich nejvyšších vrcholů

2. SIERRA NEVADA Mulhacén (3478 m, Španělsko)
(Španělsko)

3. PYRENEJE Pico de Aneto (3404 m, Španělsko)
(Španělsko, Andorra, Francie)

4. RILA Musala (2925 m, Bulharsko)
(Bulharsko)

5. HELENIDY Olymp (2917 m, Řecko)
(Makedonie, Albánie, Řecko)
názvy nejvýznamnějších dílčích pohoří a jejich nejvyšších vrcholů

6. PIRIN Vichren (2914 m, Bulharsko)
(Bulharsko)

7. APENINY Corno Grande (Gran Sasso, 2912 m, Itálie) 1200 km
(Itálie)

8. DINÁRSKÉ HORY Jezerski vrch (Maja e Jezerces, 2694 m, Albánie) 700 km
(Slovinsko, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Srbsko, Albánie)
názvy nejvýznamnějších dílčích pohoří a jejich nejvyšších vrcholů

9. KARPATY Gerlachovský štít (2655 m, Slovensko) 1500 km
(Rakousko, Česká Republika, Slovensko, Polsko, Ukrajina, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko)
názvy nejvýznamnějších dílčích pohoří a jejich nejvyšších vrcholů

10. KANTABERSKÉ POHOŘÍ Torre de Cerredo (2648 m, Španělsko) 500 km
(Španělsko)

11. KASTILSKÉ POHOŘÍ Pico Almanzor (2592 m, Španělsko) 500 km
(Španělsko)

12. SKANDINÁVSKÉ POHOŘÍ Galdhøpiggen (2469 m, Norsko)
(Norsko, Švédsko, Finsko)

13. STARA PLANINA (BALKÁN) Botev (2376, Bulharsko) 500 km
(Bulharsko, Srbsko)

14. IBERSKÉ POHOŘÍ Moncayo (2313 m, Španělsko) 900 km
(Španělsko)

15. VITOŠA Černi vrch (2290 m, Bulharsko)
(Bulharsko)

16. RODOPY Goljam Perelik (2191 m, Bulharsko) 240 km
(Bulharsko, Řecko)

17. SERRA DA ESTRELA Torre (1993 m, Portugalsko)
(Portugalsko)

18. URAL Narodnaja (1895 m, Rusko)
(Rusko)

19. FRANCOUZSKÉ STŘEDOHOŘÍ Puy de Suncy (1886 m, Francie)
(Francie)
20. KRKONOŠE Sněžka (1602 m, Česká Republika)
(Česká Republika, Polsko)

21. KRYMSKÉ HORY Roman-koš (1545 m, Ukrajina)
(Ukrajina)

22. SCHWARZWALD Feldberg (1493 m, Německo)
(Německo)

23. ŠUMAVA (BÖHMERWALD) Großer Arber (1456 m, Německo)
(Česká Republika, Německo, Rakousko)

24. VOGÉZY Grand Ballon (1424 m, Francie)
(Francie)

25. GRAMPIANY Ben Nevis (1343 m, Velká Británie)
(Velká Británie)

26. SIERRA MORENA (1324 m, Španělsko)
(Španělsko)

Další odpovědi
Hamon

Co je významné? Např.Bílé Karpaty jsou významné pro ČR a SR, protože tvoří hranici mezi oběma státy. Oba státy jsou v Evropě, takže je to významné pohoří Evropy. Ale z pohledu např. Švýcara z Alp se svými necelými tisíci metry největší výšky moc významné nebudou.

Emefej

Nevím podle čeho posuzovat významnost či nevýznamnost hor a pohoří. Pro mě jsou nejvýznamnější Krušné hory, protože tam mám chaloupku.