Avatar uživatele
xmax

Poradíte, jak mohu zrušit živnost?

Dobrý den, může mi někdo poradit jak zrušit živnost? Krok za krokem, kam jít a co všechno si konkrétně připravit? Dekuji

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1498 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nahlásit na Živnostenský úřad, na finanční úřad, , vyřídit na příslušné zdravotní pojišťovně,nahlásit na sociálku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hufnágl

Živnost můžeš zrušit obráceným způsobem jak jsi ji zakládal. Na co potřebuješ více písmenek?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Je potřeba vyplnit Změnový list a podat na Živnostenský úřad nebo Czechpoint. Jsou to t.zv. centrální registrační místa, z kterých se informace rozešle ostatním úřadům. Je dobré zvážit přerušení živnosti, u kterého není potřeba uzavírat účetnictví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Imbecil.cz

Já si vzpomínám, že jsem řešil tuto otázku, když jsem se stěhovat z ČR. Tehdy jsem zjistil, že kromě zrušení živnosti se dá i pozastavit na neomezeně dlouho. Jen je potřeba ji pozastavit na hodně dlouho dopředu, aby se toho člověk náhodou nedožil a pak se nedivil :)

Bohužel si už nepamatuju proč, ale bylo to z nějakého hlediska výhodnější (mám pocit, že to obnášelo méně administrativy).

Zároveň to má výhodu, že se živnost snadněji v budoucnu obnoví, kdyby náhodou bylo třeba.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
novaklen

Pokud se nepletu, tak dnes už člověk nemusí ani na tu zdravotní pojišťovnu a ossz. Stačí si zajít jen na živnostenský odbor. Zrušit nebo pozastavit si živnost je vlastně až směšně jednoduché. Kdybyste ale měl s.r.o. tak tam už je to horší. Firma by musela projít procesem likvidace s.r.o. a to je docela náročné a zdlouhavé. Naštěstí dnes existují služby jako například https://konec­podnikani.cz/ které se o to postarají za vás.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání