Wareg

Zpomalená odezva počítače…

Dobrý den,

mám notebook, nový, ale nepoužívaný cca 1 rok, ležel ve skříni. OS Win XP, výkon i paměť OK, nicméně pokaždé, když kliknu myší, několik sekund trvá, než se provede pokyn – otevření okna, spuštění programu atd… Je to šílené, i teď, když píšu, se to občas sekne a píše až po chvíli. Nevíte někdo, čím bych se toho mohl zbavit?

Na HDD nejsou nainstalovány žádné programy, které by zpomalovaly jeho chod…

Díky.

W.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Uděláme pokus jo?
Počítač ležel rok ve skříni. Tak a během toho roku došlo ke spoustě aktualizací třeba windowsů.
Takže vypni automatické aktualizace, podívej se na běžící procesy (ctrl alt delete), nastav výkon počítače a pokud je možnost, zvětši paměť ukládáním na disk.
Je toho spousta, ale vypadá to, že počítač něco dělá a tím nestíhá.
Rovněž to může být antivirem, který chroustá a chroustá informace.
Zkusil, ale jen zkusil bych vše povypínat a uvidíš.
Nepřipojuj se k síti, vypni antivir a co to udělá?

Další odpovědi
HOMER

Měl jsem podobný problém a způsoboval to virus,ale na tvém místě bych asi přeinstaloval Windows.

elektrikář

Pozor zda na něm není několik antivirů většinou si překážejí. Pak zkusit defregmentaci při ní se vymaží zastaralé a zbytečné zaplnění disku