Kryšpín

Znehodnocení peněz za tři roky o 30% je pravda nebo dezinformace?

Proběhlo tiskem pokud jsem měl před třemi lety milion mám 700 tisíc dle názoru experta Havránka a údajně to státu vyhovuje.
Podle mého odhadu a premiéra stát nenechá nikoho padnout expert to vysvětluje příčina zdražování, přece průměrný výdělek okolo 40tisíc průměrný důchod okolo 20 tisíc a další úspěchy pětikoalice.

Odpovědi
Tomáš1234

Tady jsou fakta – od července 2020 do července 2023 je souhrnná inflace cca 28%.

https://www.czso­.cz/csu/czso/mi­ra_inflace

Pepa25

Pan Havránek je pan profesor, který strašně moc chce být guvernér ČNB (asi si myslí, že je pro tuto pozici nejlepší nebo ho láká plat 400 tis. měsíčně, nevím). Každopádně už roky provozuje web zrusme-inflaci.cz. Zvlášť teď při vysoké inflaci to zní velmi zajímavě.
Bohužel nikdy neřekl, jak to chce dokázat …
Takže nevím co, kdy a kde řekl, ale bral bych ho s rezervou.

elkon

O údajných úspěších pětikolky může mluvit jen hluchý a slepý. Vláda má zájem pouze o pěkné platy ústavních činitelů, Ukrajinu a stíhačky F35. Zadlužuje tak celé generace a lidé ve vlastní zemi je nezajímají.

INRI

Od té doby, co existují papírové peníze je zde inface, byla zde i snaha o to šidit mince kde se drahý kov nahrazoval levným kovem. Ideální je uložení peněz do platiny, zlata, stříbra, diamantů atd. to je klasika.

Rokio

Ano, máme v Česku vysokou inflaci. Je to inflace pádivá. Je jedna z nejvyšších v Evropě.

Vláda na obyčejné Čechy z vysoka kašle.

john0000000

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které Kontaktoval jsem prostřednictvím tohoto e-mailu: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

Dochy

Tomáš1234
Díky za odkaz, ale poupravil bych výpočty. Tahle procenta se nedají jen jednoduše sčítat. Pokud vezmu procenta podle tabulky 2 (což mi připadá asi nejrozumější) je prostý součet pro červenec 29,7. Ale protože to jsou procenta vždy jen za rok a každé číslo vztažené k loňským cenám, pak je třeba postupovat jinak a výsledky násobit. Výsledek pak je pro stejná čísla 32,2%

tedy ne 3,4 + 17,5 + 8,8 = 29,7, ale:
(1,034 * 1,175 * 1,088 – 1)*100 = 32,2

Je to podobné jako třeba skládání úroků na účtě.

Kryšpín: "pokud jsem měl před třemi lety milion mám 700 tisíc "
Ne. Máš milion, nebo pokud jsi měl alespoň trochu rozumu máš teď milión a stopadesát tisíc. Ale na stejné zboží, na které by Ti před třemi lety stačil milion teď budeš potřebovat milion a třista tisíc.

Kryšpín

Rokio nehanět Česko je na křižovatce podle premiéra.
1 Soběstačný stát
2 štíhlý a efektivní
3 hlavně vzdělání
4 to je vize na dalších 10 let