Pokročilý

Závisí označení zdroje na tom na jaký typ motherboard ji použiji ?

Odešel mi zdroj, mám moterboard AMD formátu microATX, mohu si koupit zdroj s označením například (Intel) ATX 2.3 a použít jej i když mám microATX, závisí toto označení i s formátem základní desky a tím souvísející kompabilitou nebo se mýlím ?

Děkuji předem za vaše rady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Jestli Intel nebo AMD je jedno. ATX jsou v současnosti prakticky všechny zdroje. Zkontrolujte si hlavně jestli máte přiměřený výkon. Výkon zdroje musí stačit na požadavky celého počítače (CPU, MB, disky, grafika, DVD mechanika....). Zdroj s příliš velkým výkonem znamená zbytečně vysokou cenu a o trochu větší příkon (obecně platí, že čím silnější zdroj, tím větší má vlastní spotřebu). Zdroj s malým výkonem znamená, že počítač buď vůbec nespustíte, nebo se budete potýkat se záhadnými pády systému...
microATX by měla být trochu menší deska, napájecí konektory shodné s ATX, takže tohle by problém být neměl. Ověřte si, zda zdroj má veškerou další kabeláž kterou ve svém systému máte (počet a typ napájení pro disky - ATA nebo SATA, napájení grafické karty apod.)

Další odpovědi:

Stříbrný

Co se týká desky, už od verze 2.0 má zdroj hlavní napájecí konektor se 24 piny plus 4pinový na posílení napájení procesoru. Verze 2.3 má navíc 8pinový konektor pro napájení zařízení na PCI-E×16, tedy vesměs grafické karty, ale osmipin využívají jen některé, spíše se napájejí starším šestipinem nebo doknce dvěma. To jsou však konektory, které nesouvisí přímo s mateřkou, ale s perifériemi. Konektor/-y pro napájení SATA mechanik je/jsou samozřejmostí. Doporučuji heslo ATX na anglické wikině (na české je to okrouhané, požadované informace neobsahuje).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.