vanad

Žaluzie – nejlepší barva pro odraz tepla ze slunce

Jakou barvu žaluzií nejlépe zvolit, aby co nejvíce odrážely teplo ze slunce? Bílou nebo stříbrnou? Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Většinou se používá stříbřitá, která je nejblíže zrcadlovému efektu. Také nepůsobí tak cize a nepřirozeně jako ryze bílá.

Další odpovědi
beer

Neodráží se v tomto případě teplo, ale světlo, které zahřívá povrch. Čili – čím hladší povrch, tím je lepší odraz ⇒ menší ohřev.
Vybral bych tedy tu, která bude mít povrch hladší..

anonym

doporučil bych klasickou bílou