Žádost o neplacené volno

Můj manžel pracuje v zahraničí a já bych chtěla odjet za ním společně s mým synem. Se zaměstnavatelem jsem se dohodla na neplaceném volně. Potřebovala bych vědět:

  • jak mám formulovat žádost o neplacené volno
  • jakou žádost mam podat na zdravotní pojišťovnu
  • kdo je povinen platit zdravotní pojištění pro mého syna během pobytu v zahraničí

Děkuji

Odpovědi
standa

1. jak mám formulovat žádost o neplacené volno?

Žádost napiště úplně jednoduše: „žádám o poskynutí neplaceného volna v době od – do z důvodů návštěvy mého manžela, který pracuje v cizině“

2. jakou žádost mam podat na zdravotní pojišťovnu?

Žádnou žádost nikam na zdravotní pojišťovnu neposílejte, ale zaměstnavateli oznamte, že jste připravena uhradit (zaměstnavateli) potřebnou část pojištění, kterou za vás zaměstnavatel MUSÍ odvést (i když budete mít neplacené volno). Každá průměrně zdatná mzdová účetní bude vědět o „čem“ je řeč 🙂

3. kdo je povinen platit zdravotní pojištění pro mého syna během pobytu v zahraničí?

Pokud se jedná o nezaopatřené dítě, tak NIC NEŘEŠTE, pojištění platí stát, ať už je dítě doma nebo s rodiči mimo stát

Samozřejmě, že ale musíte vyřešit otázku ´cestovního´ pojištění…, ale to určitě víte 🙂