Radomír.cz

Z jakého kovu se vyrábí zip třeba na bundy?

Materiál zipu

Nejlepší odpověď
mosoj

Z kovu ne, ale občas se ještě objeví zip z lehčené slitiny typu silumin.
Dnes již většinou z umělé hmoty. Je pevnější a houževnatější.

Další odpovědi
Hulka

Nejčastěji se vyrábí zipy mosazné nebo z niklu. A pak samozřejmě čím dál častější plastové.

Drap

Většinou železo, některé i hliník.....­...........nej­častěji v poslední době je ale plast

briketka10

zipy mohou být i kostěné,
ale to není kov ..

dnb

Na prvním místě je umělá hmota, na druhém pak různé kovy, od ocelových přes mosaz a další barevné kovy až po (zejména pro bohatší) stříbro či pozlacenou mosaz. Bůhví třeba dělají i zipy ze zlata…

Emefej

Obvykle jsou ze slitiny železa a niklu.