Tonie

Webkamera připojená ale nefunguje

Potřebovala bych poradit s webkamerou. Koupil si ji děda, ale nemohla jsem ji u nich rozjet, tak jsem si ji vzala domů. Myslela jsem, že mu nemusí jet protože má starší počítač, ale mě tu taky nejede.
U dědy jsem to kontrolovala přes skype video, chvilku tam blikl můj přesvícený obrázek (jakoby na chvilku zafungovala) a pak zmizel a běhalo tam kolečko načítání, kamera už se nenačetla.
Přitom mi dole vyskakovalo upozornění že „Zařízení je připraveno k použití“.
Tady na mém počítači mi nevyskočil můj obraz ani na chviličku.
Když jdu do ovládacích panelů, zařízení a tiskáren, tak se mi tam normálně dole zobrazuje WC003V6 Sweex Webcam USB. Všude je napsáno že toto zařízení pracuje správně, přitom ve Skypu ani v jiných programech na webcamery se mi obraz nenačte.
Počítač jsem restartovala. Našla jsem na internetu nějaký manuál a v něm bylo napsané, že má ke kameře být aji nějaké CD. K této nebylo, byla to jen kamera v plastovém obalu. Tak jsem si myslela, že to tak bude fungovat.
Máme se skočit zeptat někam do elektra jestli k tomu nemá být cd, nebo ne?

A nešlo by mi to nějak rozjet, když už prý funguje správně?
Achjo. Jinak, mám Windows 7 Home Premium 64bit.
Za případné rady děkuji.. Vážně už nevím co s tím..

Odpovědi
SonsyMite

CD tam musí být, bez toho to nemůže jít. Pokud 100% nebylo přibalené, tak reklamovat.

anonym

zkusit v ovlad. panelech Správce zařízení – Zařízení pro zprac. obr. a tam kliknout na kameru. Naběhne okno a na kartě ovladače zkusit aktualizovat ovladač. (možno ještě v ovl. panelech Přidat hardware, možná najde ovladače).

Lukasy

Na te kameře by někde měla byt webová adresa a tam si mužeš stahnout na nainstalovani když nemáš cd. Kdyžtak ten název kamery dej vyhledat, ja to tak měl taky a pak mi to šlo.