Lejla

vytváření www stránky html tabulka

jakým příkazem dám html tabulku do levého horního rohu?

Odpovědi
Alesh

Řeknu ti to obecně. Tabulka je objekt, s kterým pracuješ prakticky úplně stejně jako s jakýmkoli jiným. Je uvnitř nějakého jiného objektu (body, div, apod.) a tomuhle nadřazenému objektu musíš sdělit, co má dělat s objekty uvnitř. V tomto tvém případě mu sděluješ, zarovnej objekty doleva. Lze to řešit několika způsoby v závislosti na verzi html, v kterém to píšeš. Ve starých verzích klasicky přes align=„left“, v nových verzích obdobně, ale přes kaskádové styly.

nikolqa.o

Když už máš tabulku, tak do tagu <table> napiš align=„left“.

Např.:
<table align=„left“> – sem můžeš napsat mnoho dalšího ( třeba barvu rámu a šířku a výšku buňky )

vyplnění tabulky párovými tagy <tr> a <td>

</table>