Vystaví mi ŽL ?

Dobrý den, chci se zeptat. Před 5 měsíci jsem měla vážnou autonehodu a utrpěla zranění, díky kterým nemohu už naplno vykonávat profesi tiskaře. Mám Polygrafickou školu a vlastně od školy jsem v polygrafickém průmyslu nepřetržitě.Jaké podmínky bych musela splňovat pro vystavení živnostenského listu, kdybych chtěla podnikat třeba dejme tomu v aranžérství nebo floristickém směru? Vystaví mi ho nebo musím mít nějakou rekvalifikaci či další školu?
Doplňuji:
moooc děkuji :o)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Obecně - jsou živnosti volné a vázané. Volné jsou ty, které může vykonávat kdokoliv, vázané ty, na které je třeba mít nějaké odborné vzdělání. Takže když jsem si zažádal o ŽL na pořádání kurzů a školení, dali mi ho jen tak, protože koho a co budu školit, je moje věc. Když budu chtít ŽL na autodopravu, dají mi ho jen proto, že mám vystudovanou vysokou školu dopravního směru, ale kdyby ten ŽL chtěl někdo řekněme s učnňákem, musí složit zkoušky, kterými prokáže odborné znalosti. Doporučuju tedy zaměřit své pátrání tímhle směrem.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

zarizeno

Pokud jste byla zraněna při nehodě a nebyla jste viníkem nehody, můžeme Vám pomoci získat nejvyšší možné odškodnění.Bližší informace se dozvíte na webu: www.zarizeno.eu
A nebo kontaktujte infolinku 774 55 11 79.
Zdarma můžete prokonzultovat svůj případ.
Stojíme na straně našich klientů a bojujeme za jejich práva.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.