Výpočet tržby, dyška, inventura v Hospodě

Zdravím, vzal jsem si do pronájmu hospodu a mám problém, podnikám 4 roky a celkem vše chápu, ale v té hostinské činnosti plavu. Pokud se zde najde někdo kdo mě poradí budu rád. Jedná se o to, že jediné co vím, tak to je to, že nakupuji zboží doklady si dávám zvlášť potom si umím zpočítat kolik je tržba za večer a dělám inventury, ale teď co s tím, jak se dopočítám k čistému zisku s tržby ? a kolik jsou dyška ? jednoduše kolik si mám nechat pro sebe kolik mám dát zpět do zboží aby v tom byl pořádek a nechybělo mě na zboží ? Děkuji za případné odpovědi.

Odpovědi:

Zlatý

pokiaľ všetky predané komodity poctivo účtujete cez pokladňu, rozdiel medzi finančnou hotovosťou a stavom pokladne je dýško. preto je napr. dobré pokladňu používať (sú na vcelku lacné programy pre celkom lacné pc) - pre vlastnú kontrolu (či to ukladá zákon, to veru neviem, som momentálne v tomto trocha mimo).

zisk sa počíta troška zložitejšie (to by chcelo účtovníka):
- príjmy (tržba) - nákup - mzdy - odvody - energie - nájmy - iné položky (napr. pohonné hmoty, čistiace potreby, údržba a pod.)

a hotovo.

koľko dávať do tovaru?
toľko, aby ste mal stále dosť tovaru - stanovte si podľa obrátkovosti (za 4 roky by ste mal vedieť, čo sa točí rýchlo a v čom sú mŕtve peniaze) nejaké stavy zásob a tie dodržiavajte.
nezabudnite aj na finančnú rezervu pre nárazové akcie, aby ste mal za čo kúpiť tovar.
a vôbec, rezervu je dobré mať vždy.

Zlatý

Nemůžeš se přesně dopočítat. Nechodí stejní hosté, i dýška se mění. A není ani důvod, proč by jsi to potřeboval vědět. Pokud uděláš přesně celkovou inventuru, tak se to lehce dozvíš. Orientačně kdysi vycházelo, že dýška bývala 8 - 10% z tržby

Zlatý

Taky tak se dá podnikat. Najmi si účetního.

Stříbrný

Trcohu nechápu otázku "Kolik si mám nechat pro sebe a kolik dát do zboží". Snad jsem si naplánoval nějaké podnikání. Zboží koupím tolik, kolik jsem schopen prodat (+-). Co zbyde po nutných nákupech, splátkách, výplatách, apod. je můj zisk.
Ale nepovedu podnikání tak, že tržba je X, na nové porsche potřebuju Y a za to co zbyde nakoupím další zboží.... Tenhle způsob nemá zrovna dlouhodobou perspektivu.

Stříbrný

Nechápu, o co ti jde. Jestli neumíš spočítat v účetnictví stranu "Má dáti" a "Dal" a udělat podle toho rozvahu, tak si najmi účetní. Nechápu, jak můžeš podnikat 4 roky a tohle nevědět a nemít ani účetní??

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.