Vyplata chodí až po termínu který mám dřív.

Chtěl bych se zeptat jak se bránit proti tomu že mi výplata chodí stále později. Mám přiklad termín 25 a výplata dojde až někdy kolem 28,29,30,31,1,2 jak kdy. Výplatu si nechávám posílat na ůčet. Chodí maximálně den po odeslání. Takže banka za to nemůže. Nevíte nekdo jak se bránit? Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

To by mě taky zajímalo.Myslím si,že na to pomoc není.Má zkušenost je taková,že v minulosti když jsem byl zaměstnán,oddalovali taky platby,potom platili jen zálohy a nakonec jsem se musel soudit o tři výplaty.Druhotná platební neschopnost.Zaměstnavatel čeká na proplacení faktur a z toho platí zaměstnance.Vylej/nalej.Hrozí to krachem firmy.
Jako živnostník mám proplacené faktury nejdřív až za měsíc po vykonané práci.Nikoho to taky nezajímá,z čeho platit složenky.Prostě jsem musel přistoupit na tyto podmínky,pokud chci práci.Slyšel jsem,že jsou na tom někteří i hůř.Až tři měsíce splatnost faktur.To je teprve likvidační.Naštěstí jsem to osobně zažil jen jednou.

Další odpovědi:

Zlatý

Chodí ti výplata? Chodí a tak buď rád.Někdo ,i když makal celý měsíc, výplatu nedostane!

Stříbrný

Bohužel, je to tak, živnostníci nemají peníze a čekají, až se jim zaplatí faktury a pak z toho zaplatí zaměstnancům. Jsou na tom lidi mnohem hůře, obrany proti tomu není, když se tomu budete bránit, znepřátelíte si zaměstnavatele a budete "odejit", za vámi čeká 10 dalších na vaši práci.

Zlatý

Nejlepší je ostuda v médiích.

Zkusil bych se obrádit buď an Úřad práce nebo na Státní úřad inspekce práce.

Je to přímo porušení zákona.

Zaměstnavatel má povinost doručit výplatu do 30 dnů od termínu, na kterém jste se dohodli. Pokud tak neučiní, Můžeš ho žalovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.