Tomáš1234

Vlastníte alespoň zlomek Bitcoinu?

Podle srovnání s adopcí internetu je přijetí Bitcoinu veřejností stále na svém počátku. Jak jste na tom vy? Patříte mezi průkopníky a držíte alespoň zlomek této digitální měny?

Srovnání Bitcoin vs. Internet: https://inves­tplus.cz/wp-content/upload­s/2020/10/roz­sireni-internetu-vs-cena-bitcoinu.png

Zdroj: https://inves­tplus.cz/inves­tovani/krypto­meny-bitcoin-2021/

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Rokio

Už ano

Ano, vlastním 0,08 Bitcoinu. Mám je na čtyřech bitcoinových peněženkách, které mají pevně dané zhodnocení.

Další odpovědi
Schluker

Ještě ne

Ani to neplanuju. Nevenuju se vysoce volatilnim investicim.

led

Ještě ne

Ty můj kvítku medový, to se nikdy nedovíš…

pro dobrou náladu: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=cKRnu9mKF-Q

JežíšKristus

Už ano

Dříve jsem vlastnil zhruba 0.5 BTC, ale již jsem jej prodal. Přeorientoval jsem se na americké akcie. Řada akcií má vyšší roční zhodnocení než bitcoin, jen Tesla měla během pandemického roku zhodnocení tuším nějakých 600 % (později propad na 400 %). Současně mají akcie zpravidla řádově nižší volatilitu. Podtrženo sečteno, existují lepší investice než bitcoin. A pokud už člověk chce malinko riskovat (čti hazardovat), tak je lepší zainvestovat do volatilnějších altcoinů.
Pravidelně známým doporučuji investování do amerických nemovitostních fondů, tzv. REIT. Konkrétně mám v oblibě MFA Financial, NYMT a další. Jednak mají ze zákona povinnost vyplácet 90 % zisku v podobě dividend (jiné akciovky takovou povinnost nemají), druhak se jedná o fondy, které generují zisk z pronájmu nemovitostí, a která podkladové aktivum než nemovitost je stabilnější?
V Čechách existují nějaké nemovitostní fondy, ale výnosy zrovna nestojí moc za řeč. Raději dolárky 🙂

Pepa25

Ještě ne

Ani nikdy nebudu. Bitcoin je se své podstaty bublina – jen se zatím hraje na to, že praskne až za dlouho. Graf je nesmyslný.

Viktorie II.

Už ano

Určitě už mám několik tisíc Bitcoinu, a další přibydou, když kliknu na oznámení v emailu, že se mi zvedne částka o dalších 15 tisíc. Heč

tvaruzekcz

Ještě ne

Ani to neplánuji. Slepá vývojová větev – anonymita vlastnictví, absence legislativy, problematické zachycení v účetnictví, problematické ověření vlastnictví…

Bitcoin neplní žádnou užitečnou funkci jako komodita. Takže jaká je jeho praktická užitečnost? Odpověď zní žádná. Namítnete jistě, že to samé platí o penězích. Ovšem pozor. Peníze jsou pohledávkou. Jsou pohledávkou za státem, který tyto peníze uznává jako platební prostředek. Státem, který má moc brát si daně od svých obyvatel za to, že plní roli státu. Můžete státu zaplatit daně bitcoinem?

7Giorgio7

Už ano

paul1

Ještě ne

Jako to často bývá, chybí jiná možnost, měla by být u otázek napevno daná. Bitcoin nemám a ani nebudu mít, ke štěstí mi nechybí.

Tomáš1234

Díky moc za vaše odpovědi. I z nich se defacto potvrzuje to, co je uvedeno ve zmiňovaném grafu – tedy že Bitcoinu věří stále jen malá hrstka lidí. Bude-li přijetí Bitcoinu širokou veřejností kopírovat i nadále adopční křivku internetu, měl by mít Bitcoin za deset let hodnotu cca milion dolarů. Tak uvidíme …

JežíšKristus

Josef pětadváca: Proč myslíte, že je BTC bublina? Však funguje na stejném principu jako tradiční měny. Dolar také není absolutně ničím podložen, je to doslova jen kousek papíru. A přesto se jedná o velmi silnou měnu. Americký dolar byl podložen zlatem (zlatý standard), ale to zrušil prezident Nixon a dnes dolar, stejně jako bitcoin, stojí a padá s důvěrou jeho uživatelů v něj.
Jediný rozdíl je, že VŠECHNY tradiční měny časem devalvovali, zatímco krypto za 10 let jen rostlo.