Daniela179

Vir v notebooku

Dnes se mi přihodilo tohle, viz odkaz
http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/280892-vas-pocitac-zablokovala-policie-varuje-virus-a-zada-penize.html
Bohužel náš notebook nemá DVD mechaniku.
Po restartu najede ale zůstane celá obrazovka bílá.
Poradíte někdo jak chudáka vyléčit :)
Díky moc za každou radu.
Doplňuji:
Stav nouze jsem spustila.
Nalezené viry odstranila ,
poté se sám automaticky restartoval.
Při náběhu opět obrazovka celá bílá :(

Nejlepší odpověď
štamgast

Nemá DVD mechaniku? Pane bože… Zkus ho spustit v nouzovém režimu a rozjet antivir. Pokud to nepůjde tak zkus tohle: stáhni si toto: http://www.su­perantispyware­.com/sasporta­blehome.php
Přes jinej počítač samozřejmě a hoď to na flashku. Pak to zasuň do zdířky toho zavirovance a mělo by se to samo rozjet. Alespoň já tak odvirovávám.
Doplňuji:
Zdířkou myslím USB port.

Další odpovědi
Fyzik

Jděte do nějakého PC servisu, nechce z notebooku vytahat všechna vaše důležitá data, ať je projedou antivirem, a počítač zformátujte. Pomůže to na mnoho věcí.

A nainstalujte si antivir, dnes už jsou i zdarma.
Doplňuji:
No :) A teď mi nadávejte. To, co jsem psal, bývá (pokud si do servisu přinesete i nějaký vlastní externí disk) záležitost několika minut a odhaduji tak 200 korun. A máte to jisté a nemusíte se o nic moc starat.

anonym

Dobrý den, dám Vám sem odkaz jelikož se mi to též stalo!
Tento „virus“ naštěstí nedělá nic jiného než se snaží vytáhnout peníze.

Ale nejdříve ponaučení:

Bedy

Fyzik: A ty seš co zač? Tyhlety rádoby rady si nech pro sebe. Lidi nejsou hloupí a vědí o možnosti servisu.

Jinak přes USB se viry hodně šíří, takže bych do infikovanýho počítače radši žádnou flešku nestrkal a nebo když už, tak zamčenou (aby se na ni nedlao zapisovat).

A teď k věci – notebook spusťte v Nouzovém režimu – jak na to, najdete zde: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Start-your-computer-in-safe-mode

Až notebook spustíte v nouzovém režimu, tak spusťte kontrolu antivirovým programem. Nalezené infekce pak odstraňte.
Potom restartujte počítač a stáhněte si program RSIT.
Ke stažení zde: http://forum.vi­ry.cz/viewtopic­.php?f=13&t=105895

RSIT vytvoří v Počítač-Disk C:\rsit dva soubory – log.txt a info.txt To jsou výpisy na základě kterých pak úplně vyčistíme počítač od různých potvor a bordelu.

Oba ty soubory nahrajte na leteckaposta.cz nebo euroshare.eu a pošlete mi odkazy, abych se na ně podíval a dal Vám přesné instrukce, co a jak udělat.

Fyzik

A viry často mohou nevratně ničit systém, mazat důležité knihovny nebo dělat cokoli jiného. Je to zvláštní, to s tou bílou obrazovkou – nouzový režim funguje normálně. Systém bývá zálohován, zkusil bych to být Vámi obnovit, ale víc neporadím, nikdy jsem to nedělal.