Avatar uživatele
faraonuvmukl

V zákonech o půjčkách jsem našel podmínku mít základní kapitál 20 mil. Je to pravda? Vysvětlíte, jak to funguje?

V zakonech o půjčkách jsem našel podmínku mít zakl. Kapitál 20milionu. Přijde mi to jako blbost…

… hlavně proto, že na Facebooku vidím spouští nabídek lidí, kteří nevypadají za mají 20 mil. Prosím o ibformace, příp. Vysvětlení jak to funguje. Příp. Kdo tedy může půjčku poskytovat. Bavíme se o klasické půjček a úrokem nebo poplatkem. Předem díky za odpovědi

Zajímavá 0 před 1808 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Zákon 257/2016 se týká spotřebitelských úvěrů. Půjčku za smluvený úrok může poskytnout kdokoli komukoli.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Zákon hovoží jasně. Počáteční kapitál musíš mít 20 milionů. Zda na to někdo vypaá, či nevypadá, zákon neposuzuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Většinou je to úmyslný nebo neúmyslný spam odkazující na nějakou lichvářskou firmu. Nejlépe je nahlásit to jako nedovolené podnikání nebo něco podobného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Pokud na to někdo nevypadá, je možné, že tyto půjčky pouze zařizuje, hledá klienty pro toho poskytovatele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Hlada odpověděl ve věci kapitálu. Jen doplním, že různí lidé mohou působit jako zprostředkovatelé úvěrů, a to buď samostatně nebo jako tzv. vázaní zástupci poskytovatelů spotřebitelských ú­věrů.

před 1805 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání