Avatar uživatele
Registrovaný

Uroky z hypoteky

Dobry den, chtel jsem se zeptat mam jednu nemovitost na hypoteku a chtel bych si koupit dalsi na hypoteku, a tu bych chtel pronajimat. Mohu si zapocist uroky z te dalsi hypoteky do nakladu?
Dik s pozdravem
Petr Sedlacek

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud máte "započtením úroků do nákladů" na mysli uplatnění ustanovení § 38k zákona o daních z příjmu, pak je odpověď, že NELZE !

--------------

§ 38k Uplatnění nezdanitelných částek ze základu daně

5.e)...úroky z hypotečního úvěru...a použitého na financování bytových potřeb v souladu s § 15 odst. 3 a 4

§ 15/4
užíval k VLASTNÍMU trvalému bydlení nebo trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast4. aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.