Uroky z hypoteky

Dobry den, chtel jsem se zeptat mam jednu nemovitost na hypoteku a chtel bych si koupit dalsi na hypoteku, a tu bych chtel pronajimat. Mohu si zapocist uroky z te dalsi hypoteky do nakladu?
Dik s pozdravem
Petr Sedlacek

Nejlepší odpověď
standa

Pokud máte „započtením úroků do nákladů“ na mysli uplatnění ustanovení § 38k zákona o daních z příjmu, pak je odpověď, že NELZE !

§ 38k Uplatnění nezdanitelných částek ze základu daně

5.e)…úroky z hypotečního úvěru…a použitého na financování bytových potřeb v souladu s § 15 odst. 3 a 4

§ 15/4
užíval k VLASTNÍMU trvalému bydlení nebo trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t4.aspx