LuK4S3k CZ

Upozorní Windows 7 na to že se přehřívá procesor nebo grafika ?

Nemám na sledování teplot žádný program a občas na PC bedně cítím když si šáhnu na místo kde je grafika že ta grafika třeba při BF 3 hodně hřeje. Tak kdyby se začala náhodou přehřívat upozorní na to W 7 ?

Nejlepší odpověď
mosoj

OS sice teploty nehlídá ale hlídá si je každý procesor i grafický čip. Pokud dojde
k zvýšení teploty procesoru na takovou úroveň, že by hrozilo zničení procesoru, procesor se vypne. Nakonec i ty zmiňované programy sloužící k zobrazování teploty procesoru berou informace z čidla na procesoru !!!

Další odpovědi
Hlada

Systém teploty nehlídá. Na to jsou potřeba externí programy. Zpravidla stačí nastavení v BIOSu, případně program pro řízení otáček ventilátorů.