kapka

Ukazují se reklamy všem stejné, nebo cíleně každému jiná?

Je možné, že by někdo sledoval, co vyhledávám na netu, a podle toho by se mi zobrazovaly reklamy? Už si toho všímám delší dobu. Pořád si říkám, že to může být náhoda. Ale teď se mi najednou začala zobrazovat reklama na něco, co člověk obvykle moc často nevyhledává a já to ted nekolik dní za sebou vyhledávala. A najednou na to reklama. Nejen tady, ale i na jiných stránkách. Někdo mě sleduje! :D Schválně, jaké se vám dnes tady zobrazují reklamy? Kdo má reklamy blokované, neodpovídá, nemachruje a neradí, ať si je taky bloknu, pls! :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano, cíleně. Podle toho, co na netu vyhledávate.
A může za to Google. Podle vašeho vyhledávání vám bude nepravidelně předhazovat reklamy týkající se oboru o který jste se zajímala.

Další odpovědi
Mravenec

No záleží na tom kde jsi. Na stránkách od 18+ asi reklamy podle vyhledávání nebudou. 😁

Jinak na normálním webu máš někdy reklamu a vpravo nahoře je značka, na tu se klikne a objeví se výběr reklam, žánry a tak. Ale jen někdy. Zrovna tady na Odpovědích vidím reklamu na šroubováky a tam to je. 😁

setapouch

Ano, je to zejména na základě vyhledávání a navštěvovaných stránek. A nejde jen obor. V Maďarsku jsem byl na wi-fi. A ještě týden po návratu mi google cpal maďarské reklamy. Ale u google reklam máš v pravém horním (tuším) rohu možnost „vypnout“ tuto reklamu, např. proto, že je pro tebe irelevantní. Nevypneš je úplně, budou ti cpát jiné.

Na notebooku používám ad-block, reklamy opravdu nemusím.

anonym

Ano,hlavně když povolíš cookies.
Hlavně prohlížeč chrome to dělá.

Warty987

Ukazují se cílené dle webových stránek které jste nedávno navštívil. Vina Googlu.

Luxx

každá reklama je cílená na každého uživatele.. je kolem toho docela věda…