Zlatý

Uděláte si samoodečet elektřčiny?

Příští rok dostaneme mimo jiné, nadílku ve formě zdražené elektřiny. Uděláte si na konci roku samoodečet ?
Doplňuji:
Také si vedu evidenci, ale nějak s ČEZ prohrávám !!

v roce 1999 jsem měl spotřebu 5350 KWh a zaplatil jsem 8 300 Kč - tak jsem se dal na úspory a
v roce 2010 jsme měl spotřebu 4496 KWh a zaplatil jsem 16 074 Kč !!

Nějak mně dochází dech !

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Určitě udělám,každá koruna dobrá!

Další odpovědi:

Stříbrný

Samozřejmě že ano.A nejen to ale vedu si evidenci spotřeby elektřiny,plynu a vody vždy k prvnímu dni každého nového měsíce již několik let abych měl přehled jestli náhodou nežiju nějakým marnotratným způsobem.
Doplňuji:
No tak to nejsi sám.S ČEZem v tomhle státě prohráváme všichni a to těžce.
A jestli ti dochází dech halt si musíš víc otevřít ventil na kyslíkový bombě.Já už to sice udělal ale stejně se to blbě rozdejchává.

Bronzový

Vedu si evidenci již mnoho let, a asi udělám.

Podle podmínek samoodečet nezajišťuje žádnou slevu. Minulý rok jsem propálil elektřinu převážně počítačem, letos to tlumím, jenže UPC zdražilo 10 M připojení o 200,- korun na 499. Takže nemá cenu něco šetřit. Furt mě napadá to samý - mám vydělávat víc? Mám po hokně najít další práci? Uklízení roznášení, nebo rozvědku? Proč? Stejně potom přijde složenka a složím se. Minulý rok tady proběhla stejná otázka o samoodečtu jaké je to výhodné. No - zaplatit jsem to musel. Dnes už není cenový rozdíl mezi plynem a elektřinou. Zhasínat není co, věřím že při šetření energií zaplatím o 1500 víc. Nájemné. O asi 1200 korun výš. Tak když sám nic nepotřebuji, protože na to nemám, má cenu pracovat víc a dýl? Jako zedňál dřív chcípnu v práci než v Neděli po kávě.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ proc-tolik-lidi-furt-breci-nej en-tady

Zlatý

Nestačí šetriť len vo svojom byte (u obytných domoch) ale aj v spoločných priestoroch. Spotrebovaná elektrika sa počíta:
spotreba domácnosti podľa bytového elektromeru + rozpočítaná spotreba spoločných priestorov (domový elektromer) podľa počtu domácností v dome.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.