franke

Turbo Pascal Výpočet čtverce pro jehlan!! KOD

Jedná se o výpočet čtverce pro jehlan ( Obvod, Uhlopříčka, atd) Já vůbec nevím jak to udělat na internetu jsem našel jen obsahy čtverců atd nevíte prosím někdo ten kod ?
Doplňuji:
Jedná se o pravidelný čtyřboký jehlan který má fungovat na tomhle podobném principu http://kle.cz/vy­pocty/jehlanctyr­boky.html

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Rád bych pomohl, ale z tvého zadání není zřejmé o co se snažíš. Jehlan je trojrozměrný objekt, čtverec dvourozměrný. Mohu jen hádat, jestli se jedná o pravidelný čtyřboký jehlan se čtvercovou podstavou nebo je to myšleno jinak.
Doplňuji:
Kód jsem vložil do diskuze. Stačí zkopírovat text počínaje „Uses Crt“ až po „End.“ a uložit do souboru JEHLAN.PAS.
Kód není kompletní, spočítá jen délku hrany jehlanu pro ukázku jak implementovat další výpočty. Nerad bych tě totiž obral o příležitost něco se naučit ;)

franke

Ano je to pravidelný čtyřboký jehlan. Který má vypočítat obvod, úhlopříčku, atd. Mělo by to fungovat jako tady http://kle.cz/vy­pocty/jehlanctyr­boky.html

Prosím nemáte skype nebo něco?

Vojtěch

uses Crt; { Nacteme knihovnu Crt nebot nize potrebujeme pouzit jeji funkci ClrScr a ReadKey. }

var
{ Deklarace promennych – Real znaci realne (desetinne) cislo }
{ NazevPromenne : TypPromenne; }
a : Real; { Deklarace promenne a – delka prvni strany podstavy jehlanu }
b : Real; { Deklarace promenne b – delka druhe strany podstavy jehlanu }
v : Real; { Deklarace promenne v – vyska jehlanu }
h : Real; { Deklarace promenne h – delka hrany jehlanu }

procedure VycistiObrazovku;
begin
ClrScr; { Vycisti obrazovku }
end;

procedure ZadejZadani;
begin
WriteLn(‚a – delka prvni strany podstavy jehlanu‘);
WriteLn(‚b – delka druhe strany podstavy jehlanu‘);
WriteLn(‚v – vyska jehlanu‘);
WriteLn(‚Hodnoty nezadavej na jeden radek, ale za kazdou stiskni klavesu Enter.‘);
WriteLn(‚Zadej hodnoty a, b, v:‘);
ReadLn(a, b, v)
end;

procedure TiskniZadani;
begin
WriteLn(‚Zadal jsi tyto hodnoty:‘);
WriteLn('a = ', a);
WriteLn('b = ', b);
WriteLn('v = ', v);
end;

procedure Pocitej;
var
tmp : Real; { Deklarace pomocne promenne tmp}
begin
{ Polovina delky uhlopricky podstavy jehlanu }
{ sqr – funkce pro vypocet druhe mocniny }
{ sqrt – funkce pro vypocet druhe odmocniny }
tmp := sqrt(sqr(a) + sqr(b)) / 2;
{ Delka hrany jehlanu }
h := sqrt(sqr(tmp) + sqr(v));
end;

procedure TiskniVysledek;
begin
WriteLn(‚Vysled­ky:‘);
{ Cislice za promennou urcuji formatovani cisla. Napriklad „h:10:5“ znamena, ze }
{ promenna „h“ bude mit celkem 10 cislic, z toho 5 za desetinnou teckou. Nebude }
{ tak tisknout napriklad 1.2345678901E+01, ale 12.34567 }
WriteLn('Delka hrany jehlanu h = ', h:10:5);
end;

procedure CekejNaKlavesu;
begin
WriteLn(‚Stiskni libovolnou klavesu pro ukonceni.‘);
ReadKey; { Cekej na stisk klavesy }
end;

begin
VycistiObrazovku;
ZadejZadani;
TiskniZadani;
Pocitej;
TiskniVysledek;
CekejNaKlavesu;
end.

franke

JJ díky moc ale když to přepíšu do pascalu tak mi to píše 2 chyby jehlan.PAS (23,1) Fatal: syntax error ; expected but '' identifier READLN FO
a jehaln.pas (0) Fatal: Compilation Aborted