Drap

Teď, když se ukazuje, že raketa na Polsko byla vystřelena z Ukrajiny, vyhlásí naše militaristická vláda válku Ukrajině?

Sledoval jsem včerejší reakce naší vlády k tomuto incidentu, kde se vyjadřoval pan premiér, ministr zahraničí, ministr vnitra a třeba i paní ministryně obrany, že to nemůže zůstat bez odezvy, tak mě z toho jasně vyplývá, že pokud se prokáže, že raketa letěla z Ukrajiny, tak nezbývá, než vyhlásit Ukrajině válku. Nebo snad máme dvojí metr?

Nejlepší odpověď
paul1

Zatím není nic vyšetřeno. A pokud byla raketa určena k sestřelení ruské rakety a omylem zabloudila do Polska, tak to určitě důvod pro takové akce není. Je to jen obrana státu, který se brání zločinecké agresi a při tom se může přihodit všelico. Doufejme, že se vše pořádně prošetří a vysvětlí.

Další odpovědi
Pepa25

Nepochybuju, že incident nezůstane bez odezvy. Jen bych prosil o informaci, kdy a kde pan premiér, ministr zahraničí, ministr vnitra a třeba i paní ministryně obrany chtěli vyhlašovat Rusku válku, když údajně teď „nezbývá, než vyhlásit Ukrajině válku“. Vyjádření jsem našim představitelů jsem sledoval a lze je zpětně najít a nic o vyhlašování války Rusku jsem nezaznamenal…

seraphico

Takže podle tebe znamená „nemůže zůstat bez odezvy“ vyhlášení války? Jak jsi na to prosím tě přišel? 😄
Neblbni, nefantazíruj a ber to všechno s chladnou hlavou. 😃

led

Anton Špelec ostrostrelec (Vlasta Burian, 1932) by bol sklamaný streleckým umením ostrostrelcov. Keď dvoma raketami mierili na ruskú raketu a tá, potvora jedna, pred zásahom cieľa sa s nimi zahrala, ako mačka s myšami, tak museli počítať, že v prípade neúspechu rakety poletia pokiaľ budú mať palivo. Matne pamätám z mladosti na strelnici platil zákaz zdržiavať sa za cieľom v dosahu striel, ktoré netrafia cieľ.
Dvojitý meter platí aj v prípade dopadu ukrajinských rakiet na poľské územie so smrteľnými následkami.
V zmysle protiruskej rétoriky „
1 – Ak strieľajú naši“ je to nešťastná náhoda, na vine sú Rusi.
2 – Ak by trosky zasiahnutej ruskej rakety dopadli na poľskú zem aj bez následkov, na vine by boli Rusi.
V zmysle proruskej rétoriky na vine sú Ukrajinci.
V zmysle ľudovej rétoriky na vine sú americký byznys.
Jednoducho, nemali sa ulakomiť na darované a neudržiavané slovenské S300.

Zaujímavé je, ak ruské rakety leteli z východu a ukrajinské proti nim na východ, ako je možné, že dopadli západne od ich palebného postavenia? (otázka podľa informácií z ukrajinských a amerických médií)

plebs

Četl jsem denním tisku / pravdu / NATO raketu sledovalo a já doufám že trochu lépe než když v březnu něco letělo a přístálo to u Záhřebu.

zjentek

Nejhorší na tom všem, že ta konkrétní banda „klavírních virtuosů“ se sklony k nacizmu, které Západ daroval zbraně a zbrojní systémy již za biliony a stále v tom pokračuje, nás kašpary (Fiala a jeho dvě scvrklé kulky*) vlastně může „zasáhnout“ kdykoli se jí zlíbí. );

(*Rakušan a Markétka)

Emefej

Nejprve je potřeba odpovědět na otázku, kdo může za to, že Ukrajinci vystřelili raketu?

aevul

Ty jsi taky dobrý. V otázce máš jasno, kdo raketu vypálil. Ale v popisu už užíváš podmiňovací způsob.

Nicméně je to jako se sousedem. Když je to dobrý soused a něco ti omylem zničí, přimhouříš oko, to se stane. Zvlášť, když zrovna hasil svůj hořící barák Když to bude nějaký šmejd, který ničí věci pro zábavu, podáš trestní oznámení.

elkon

Pusť to z hlavy, není to naše věc. Obyčejný člověk do toho nevidí. Zatím jsou to jen dohady, jestli se to vůbec povede vyšetřit. My jsme na to malí páni. A naše vláda nás tak akorát přivede do problémů, svým patolízalstvím.

Filip84

Máme pouze tři nesporná fakta:

  1. na území Polské republiky dopadla raketa,
  2. raketa byla ruské výroby (https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zahranicni-stredni-evropa-ruske-rakety-zrejme-zasahly-polsko-nalehave-se-sesla-tamni-bezpecnostni-rada-219272) a
  3. raketa doletěla na území Polské republiky z Ukrajiny (https://www.no­vinky.cz/clanek/zah­ranicni-cnn-nato-raketu-sledovalo-vedelo-o-ni-i-polsko-40414692#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.web.nex­ttoart&dop_req_id­=b1QlzuC0Zz1-202211161921&­dop_id=40414692).

Nic víc nevíme. Zelenskiy tvrdí, že to vypálili Rusové (https://www.li­dovky.cz/svet/pol­sko-rusko-ukrajina-raketa-protivzdusna-obrana.A221116_150­209_ln_zahrani­ci_pev), Moskva, že to je polská provokace (https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/tass-rusko-rakety-polsko-reakce-provokace-valka-ukrajina.A221115_205­854_zahranicni_kha), U. S., že to vypálili Ukrajinci (https://www.no­vinky.cz/clanek/zah­ranicni-evropa-polsko-svolava-bezpecnostni-radu-40414676).

To jsou ale kydy, fakta jsou pouze tři, popsaná výše.

A, ano, nejlépe se hned porvat! A my musíme být u toho (připomíná mi to Mouse that roared (1959) https://www.csfd­.cz/film/334-mys-ktera-rvala/prehled/), aby nám, náhodou, něco neuniklo.

Stejně je to celé politika a moc se toho nevyšetří. Ukrajina bude tvrdit A, RF B. Ale hlavně, že se k tomu musíme vyjadřovat, přitom víme prd! 🙂

led

paul1, dnes naozaj sršíte humorom. 👀👀

paul1

Nejako jsem vážená dámo nepochopil, v čem jste nalezla nějaký humor (rusky: jumor 🙂.
Já jinak srandičky mám velmi rád, denně jich přeposílám a dostávám desítky od příbuzných, známých atd. Některé humorné poznámky ale nechápu, i ta Vaše je tento případ.
Jinak dnes objasnil v TV pan generál Macko v.v. taktiku, kterou Rusáci používají a použili i v tomto případě. Vystřelí najednou mnoho raket (v tomto případě 80) a s takovým množstvím si moc neporadí i moderní protiraketové soupravy. Takže není divu, že některá raketa při takovém zmatku může i zabloudilt.

Pepa25

led: nějaký problém s jeho odpovědí? Osobně si myslím, že by si asi zasloužila nominaci. Spíš vám se ten vtip s ostrostřelcem moc nepovedl, protože zřejmě netušíte, jak funguje PVO (a jaké mají problémy třeba Izraelci sestřelit vše, co na ně letí).

led

Pepa25, prosím, neposudzujte moje znalosti podľa svojich, aby ste sa nemýlili. Mám trošku širší prehľad, než domáca puťka.

paul1

Díky.

led

Páči sa mi ten omyl. Ja som tiež dostala ruskú guľku do nohy (1968) omylom, pretože strelec mieril do „bezpečnej“ výšky. A ja som jej stála v ceste.👅