mosoj

Také vám vlezl trojan do počítače ze stránek odpovědi.cz?

Od dnešního odpoledne detekuje Comodo na stránkách Odpovědi. cz tohoto trojana.
C:\Users\Josef\Ap­pData\Local\Mi­crosoft\Window­s\Temporary Internet Files\Low\Con­tent.IE5\NVTGCBDR\­XFBML[1]
trojware.js.tro­jandownloader­.agent.~EWH@226922441
Trojana odstraním a okamžitě se načítá ze serveru znovu.
Admin upozorněn.
Doplňuji:
No on vám tam vlezl, jenom váš antivir ho nedetekuje. Každopádně Comodo ho detekuje
a nic se s tím nedá dělat. Jedině odinstalovat Comodo, nebo nechodit na Odpovědi dokud s tím něco neudělají. Čekám na odpověď admina.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Mám zapnuto na odpovědi skoro celý den a zatím nic.Díky bohu.

Další odpovědi
odik

pokud je mi známo, Comodo NENÍ doposud použitelný antivir … je postaven především na heuristické analýze, ale má neskutečné množství falešných poplachů!

neříkám, že se pomocí bannerů apod. nemůže na Odpovědi dostat nějaký smetí – na druhou stranu jsou tyto reklamy od profi společností a nic takového by se stávat nemělo

jinak např. AVG jednu stránku na Odpovědích nezobrazovalo, protože v odpovědi obsahovala TEXT, který byl podle jeho „chytrého“ algoritmu identifikován jako Vir (= blbost)

láďa1

Jednoduchá odpověď-tvůj špatně zabezpečený počítač to je vše co se dá říct!!!

Michal Kole

Za to ani tak nemůže server odpovědi, ale spíš banery které se sem vkládají a to už admin odpovedí neovlivní.

taky to může být jen falešný poplach.

Zkus ten soubor otestovat více antiviry nebo ho poslat na jednu webovou stránku, kde běží na serveru víc antivirů (nevím jak se server jmenuji, zkušenější mě rádi doplní).

arygnoc

mám zablokované reklamy.

tudiž nic.

baghira

Co je to trojan? :))
Moje PC pohání Ubuntu Linux :)

panenka

Zatím se mě nic takového nestalo.

hanulka11

a proč se tedy ptáte jestli nám tam vlezl, když to víte ,že ho tam máme ???????????

Natee

Nainstaluj kvalitní antivir a budeš si číst jen oznámení typu „Trojský kůň zablokován antivirem Avast!“ … =) Ale párkrát se mi to stalo, že mi tam chtěl vlézt, nevím však, jestli zrovna z Odpovědí.cz, byla jsem v ty chvíle na více www stránkách..

L.Knize

Používám ESET SMART SECURITY a nic.

Skalda

Nejaka fake indentifikace…

mosoj

Natee : A který antivir je ten kvalitní ?
Ten co to zaznamená nebo ten co to nezaznamená ?

mosoj

Hanulka11 : Protože mě zajímá jak jsou na tom ostatní antiviry.

Abych na tom nebyl tak jak píše Laďa1.
Předpokládám že odpovídal vám.

hanulka11

to nevím komu Laďa odpovídal

mosoj

Já také ne.

kapka

Já mám Avast a nic mi nehlásil. Jestli mám v pc tedy nějakého toho trojana, tak co se teď bude dít? Já zatím nic zvláštního nepozoruju. Dala jsem pro jistotu úplný test systému. Pomůže to?

mosoj

Kapka nep

mosoj

Kapka: Vydržet. Čekám na odpověď admina. Samotného mě to moc zajímá.
Může to být relativně neškodný trojan. Otázkou pak zůstává co je lepší. Jestli když to antivir detekuje nebo ne.
Já si myslím že když to detekuje. Ale opravdu
čekám na stanovisko admina.
Nicméně test udělej a dej vědět. Je to docela vhodný okamžik jak si ověřit antiviry.

kapka

Test nic nenašel.

mosoj

Děkuji za informaci. Asi po 8 hodinách výskytu a po upozornění admina se cca ve 22. 30 večer přestal uvedený jev vyskytovat.
Kdo co odstranil již nezjistím a určitě se nikdo nepřizná, ale jsem vděčný za to že antivir zareagoval.