MakyDrtikol

Používá někdo z vás Windows 1.01, popř. 1.04 a 1.06? Dal by se ještě takový Windows koupit?

Mám docela zvláštní otázku. Používá někdo z vás Windows 1.01 popřípadně 1.04 a 1.06??? A dal by se ještě takový Windows koupit??? Předpokládám že dneska máte buď 10, 8.1, 8, 7, Vista a možná i Xp. Dík moc za odpovědi.

Původní neotázka
Staré Windowsy

Nejlepší odpověď
Arne1

Používat se to dnes už moc nedá. Koupit také ne. Ale jsou lidé, kteří mají archívy na hraní. Kdybys opravdu chtěla, tak bych to možná někde vyhrabal.

Další odpovědi
Emefej

Předpokládáš špatně. Patřím mezi exoty, kteří nepoužívají žádné Windows.

mosoj

Nainstaluj si některou verzi DOSU a Windows 3,1 ti poskytnu. Je to totiž nadstavba DOSU a je to na 8 zkomprimovaných disketách!!
Budeš se divit, ale moje manželka jede stále na DOSU účetnictví a na tomto počítači ty Win 3,1 (3,11) mám stále nainstalované.

Nakonec i ten DOS 6,2 mám také.

Pospíšil

http://winwor­ldpc.com/produc­t/windows-10/101

ale je pod to potřeba samozřejmě ještě nainstalovat MS-DOS, windowsy před verzí 3.0 nebyly operační systém, jenom grafická nadstavba

kelley

WIndows 1.x a 2.x byly tak málo rozšířené, že vůbec nemá smysl o nich přemýšlet – jedině jako o sběratelské raritě. První větší úspěch měly až ve verzi 3.0 a 3.1 a pak upravená síťová verze 3.11 (Windows for Workgroups). Pak se to číslování a pojmenovávání poněkud zamotalo: Windows 95, 98, Me, 2000, NT, XP, Vista – a nakonec současné verze 7, 8, 8.1 a 10.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Microsoft_Win­dows

klob1

Mám jen DOS , Win 3.0 nebo 3.1 a šlabou bezproblémů ještě dnes a co dokáží služby se nikomu nezdá. Na počítači byli i W95, ale ty už se mi nepodařilo sehnat tedy tu poslední verzi, ta byla suprová. Mám 98, Vista, W7 i W10. No, ale ty už tak nešlapou popravdě. Ty 98 byli v pohodě, tedy pominu net, ten používám až od Vist teprve. U těch starších používám programy. Čím novější, tím více se zatěžuje počítač a musí platit za zaplacené.
No a na tom Intelu z roku 1,2,3.. s 3.1 jsou super hudební programy, pro práci shudbou, ale sice máme profi program na těch nových, ty dokáží jiné věci, ale tamty dokázali nemožné snad, proti.
Staré Windy skutečně měli dost disket, ale já je instaluji normálně z disku HDD, takže žádné velké a dlouhé instalování.