sponzorská smlouva

dobrý den,jsem soukromá osoba a chci na jaře uspořádat rockový koncert. Oslovila jsem několik sponzorů,kteří jsou mi ochotni finančně pomoci na základě sponzorské smlouvy. Jde toto uskutečnit když nejsem žádná organizace ani spolek? Děkuji Jana

Nejlepší odpověď
standa

No to asi těžko…, a to ani ne tak z důvodů, že pro sponzory nebudete mít nějaký ´pořádný´ účetní doklad (s tímto ´problémem´ se sponzoři ve svých účetnictvích vypořádají), ale proto, že tento PŘÍJEM bude nejspíš zdanitelným příjmem a hlavně proto, že pro uspořádání koncertu budete muset mít Vy (a nebo někdo za vámi) potřebné živnostenské oprávnění. Neřku-li, že budete možná vybírat vstupné, bude muset platit nějaké další náklady atd., atd.