Pokročilý

Šneček v akvárku

Zdravím..
Chci se zeptat.. Máme doma akvárko s pár rybkama-neonky,paví očka, potom nějaké oranžové rybky a ancistruse.. Nuž dneska koukám a všimla jsem si takového malého šnečka s placatou ulitou ,je velký tak 1 centrimetr maximálně.. Jenže nikdo se toho akvárka ani nedotkl,jak se tam tedy mohl dostat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

" s placatou ulitou ,je velký tak 1 centrimetr maximálně "
Myslím, že jde o okružáka, běžného akvarijního obyvytele. Do nádrže se dostave vě většině případů při zakoupení ( darování) rostlin. To je nejčastěji, může být i ve vodě z jiného akvárka a nebo pokud se pužije další technika z druhého akvárka. Je to nežkodný plž a vynikající indikátor, že se něco v akváriu děje. Při správné údžbě se okružáci nemnoží rychle a moc . V momentě jak je v nádrži mnoho dertitu okružáci se přmnoží (mají dostatek potravy).
Nemohu soulasit s očko, že by se okružák dostal do nádrže na živé rybě. Ne živou rybu prostě nenaleze. Sorry očko.
Na okružácích (a jiných plžích) si pochutnají některé druhy cyhlid a nebo výborný likvidátor je Čtverzubec. Další likvidátor plžů je také jeden plž chovaný v akvariích, Clea helena

Další odpovědi:

Vím co myslíš. Takový miniaturní může být klidně přichycený na některé rybce a ty sis ho nemusela vůbec všimnout, nebo pokud jste vylívali při koupi rybičky i s vodou ze sáčku z prodejny, tak tam klidně mohl být. Mohl být i mezi kamínky do akvária. Také jsem se kdysi divila, kde se taková vodní havěť bere. Jako malí jsou opravdu snadno přehlédnutelní.

Mohl ti ho tam dát třeba tajně.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Nykki

Těžko ho tam mohl dát někdo tajně.. Tatínek mi nevěřil ,že je to šnek a mamka z toho měla husí kůži... :) Už jsem je i zmáčkla,takže tajně se tam dostat nemohl :)

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.